Şhangay Gezisi (Shanghai)

Şanghay (Shanghai) Gezi Rehberi

1.Yu Bahçe

Geleneksel bir Çin bahçesidir.Aynı zamanda çevresindeki genel alanın adı da bu isimle anılır.Aslında yuan, Çincede bahçe demektir.Metro istasyonuna 10 dakika uzaklıktadır.Bahçeye giriş ücretlidir.Ancak havuzun çevresinde ücretsizce dolaşılabilir,ünlü restoranlarındaki lezzetler tadılıp,çörekleri (buharda pişirilmiş mantı) tadılabilir.Çin Çikolatasının en iyilerini,hamur işlerini de tadabilirsiniz. Yuyuan bahçesini ziyaret etmenin en uygun zamanı İlkbahardır.Güneydoğu Çin’deki en iyi bahçe olarak kabul edilir.

 

2.Longhua Tapınağı ve Pagoda

3. Bund

4. Yeşim Buda Tapınağı

5.Oryantal İnci Kulesi

6. Şanghay Müzesi

1952’de kurulan Şanghay Müzesi, Çin’in en önemli müzesi olmaya devam ediyor. Modern bir binada kendine has bir mimarisi olan benzersiz yuvarlak üstü ve kare tabanı ilgi çekiyor.Müzenin dört katında, tarih öncesi dönemlerden 19. yüzyıla kadar bronz ve seramik örnekleri, mürekkep çizimleri, hat ve mühürlerin yanı sıra etnik azınlıklardan gelen büyük bir sanat koleksiyonuda mevcut. Ayrıca Ming ve Qing dönemlerine ait  sikke ve mobilyaların koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır (1368-1912). Ayrıca Çin’in doğa bilimlerindeki en büyük müzelerden biri olan harika Şanghay Doğal Tarih Müzesi görülmeye değer .
Adres: 201 Renmin Avenue, Çin

7.Nanjing Yolunda Alışveriş Gezisi

8.Halk Meydanı

9.Xujiahui Katedrali ve Sheshan Bazilikası

10.Çin Sanat Müzesi

11.Fransız Bölgesi;Tianzifang

.

12. Şanghay Bilim ve Teknoloji Müzesi

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general