Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçalın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal,baharatların kraliçesidir.Altın rengindeki bu güzel baharatın biber benzeri bir aroması ve keskin bir tadı vardır.
Protein, C vitamini, E vitamini, K vitamini,, potasyum, kalsiyum, bakır, demir,niasin, magnezyum ve çinko gibi pek çok sağlıklı besinle yüklüdür.. Bütün bu faktörlerden dolayı, zerdeçal çok çeşitli sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılır ve çok da etkilidir.
Şifa deposu bu besini sofralarınızdan eksik etmemeniz dileğiyle;

1. Kanseri önler

Birçok araştırmacı, zerdeçalteki aktif bileşenlerin onu radyasyona bağlı tümörlere karşı en iyi koruyucularından biri haline getirdiğini buldu.
Zerdeçal prostat kanserini önlemeye, mevcut prostat kanseri gelişimini durdurmaya ve hatta kanser hücrelerini yok etmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda T hücresi lösemi, kolon karsinomları ve göğüs karsinomaları gibi tümör hücrelerine karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Kanseri önler

2.Kolesterol Seviyesini Düşürür

Yüksek kolesterolün diğer ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği bilinen bir gerçektir. Doğru kolesterol düzeyinin korunması,birçok kardiyovasküler hastalığa engel olabilir.

Kolesterol Seviyesini Düşürür

3.Kilo Kontrolü,İdeal Vücut Ölçüleri

Kilo vermek İisteyenler veya obezite ve diğer ilişkili hastalıkları tedavi etmek isteyenler, her öğünde bir çay kaşığı zerdeçal tozundan yararlanabilir.
Zerdeçalda bulunan bir bileşen yağ yakımını hızlandırır.

 Kilo Kontrolü,İdeal Vücut Ölçüleri

4.Alzheimer Hastalığını Önler

Zerdeçal genel beyin sağlığını destekler. Beyindeki plak oluşumunun ortadan kaldırılmasına ve oksijen akışının geliştirilmesine yardımcı olur.Bu da Alzheimer hastalığının ilerlemesini önleyebilir veya yavaşlatabilir.Beyin iltihaplanmasının Alzheimer hastalığı gibi bilişsel bozuklukların önde gelen nedenlerinden biri olduğu düşünülmektedir.

Alzheimer Hastalığını Önler

5.Sindirimi Kolaylaştırır

Zerdeçalda bulunan birçok önemli bileşen,safra kesesini iyileştirir, şişkinlik ve gaz semptomlarını azaltır.

Sindirimi Kolaylaştırır

6.Bağışıklığı Destekler

Eğer soğuk algınlığı, öksürük veya grip varsa, bir çay kaşığı zerdeçal tozunu bir bardak sıcak sütle karıştırıp günde 1 kez içebilirsiniz.Güçlü bir bağışıklık sistemi için zerdeçal birebir.

Bağışıklığı Destekler

7. Cildi Güzelleştirir

Zerdeçal içinde kalsiyum bulunması sebebiyle cildimizin en üst tabakasına etki eder ve düzenler.
Zerdeçal cildi parlatır ve nemlendirir.Akne,siyah nokta,kırışık ve egzema gibi cilt sorunlarında etkilidir.
Zerdeçal maskesi deneyerek cildinizi güzelleştirebilirsiniz.Zerdeçal maskesi için bu yazıya tıklayın.

Cildi Güzelleştirir

8)Doğal zerdeçal Dişleri beyazlatır

Diş fırçanızı ıslatın ve bir miktar doğal zerdeçal tozuna batırın. Her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın.Zerdeçalin 3-5 dakika boyunca dişlerinize oturmasına izin verin ve bekleyin.Sonrasında iyice durulayın ve normal diş macunu kullanarak ikinci bir fırça ile dişlerinizi tekrar durulayın. Buraya tıklayarak ayrıca bir zerdeçal diş macunu da yapabilirsiniz .Zerdeçalı diş macunu tarifi.

Doğal zerdeçal Dişleri beyazlatır

9.Yaraları iyileştirir

Zerdeçal, en doğal antiseptiktir ve antibakteriyel bir ajandır. Etkili bir dezenfektan olarak kullanılabilir. Bir kesik veya yanık varsa, iyileşme sürecini hızlandırmak için etkilenen bölgede zerdeçal tozu serpebilirsiniz. Zerdeçal hasar görmüş cildi onarmaya yardımcı olur ve sedef hastalığını tedavi etmek için de kullanılabilir.

Yaraları iyileştirir

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general