Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler

Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler

Herkes genç kalmanın sırrını bulmaya çalışıyorken en etkili anti-aging gıdaların bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.

1-Meyve

Genç kalmak istiyorsanız  diyetinize eklemeniz gereken ilk şeylerden biri meyvelerdir.Bütün meyveler yüksek minerallere ve vitaminlere sahiptirler.

2-Balık

 Balıktaki sağlıklı yağlar kalbinizi ve vücudunuzu yaşlanana kadar sağlıklı korumanıza yardımcı olur.Biliyoruz ki yaşlandıkça kalp sağlığı daha önemli bir hal alır.

Metabolizmayı,enerjiyi, hareketliliği, dayanıklılığı ve günlük hayatımızdaki bir çok şeyi etkiler. Bazı balıklar,özellikle somon ve ton balığı omega-3 yağ asitleri açısından zengindir ve bu da vücudunuzun  sağlıklı kolesterol dengesini korumaya yardımcı olur.

3-Soğan

Soğan, sindirim sağlığını  kontrol altında tutabilen çeşitli aktif maddelere sahiptir .

4-Yoğurt

Oldukça yaygın tüketilen yoğurt, kalsiyum ve probiyotikler bakımından oldukça zengindir ; bu da vücudu osteoporoz (kemiklerin zayıf ve kırılabilir hale gelmesi) ve  kemikleri mineral kaybına karşı korurken zararlı bakterileri ortadan kaldırarak bağırsak sağlığını da korur.Anti-aging gıdalarla ilgili yazarken, en önemli faktör olarak,yediğimiz gıdanın sağlık yararının en üst düzeyde olmasına baktık. Yoğurt bu açıdan gerçekten mükemmel…

5-Brokoli

Her türlü sebze anti-aging özelliklere sahiptir, ancak brokoli ve yeşil yapraklı sebzeler özellikle güçlüdür. Brokoli zengin antioksidanların yanı sıra çok sayıda vitamin ve mineral içermektedir.

6-Sarımsak

Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirir, kronik hastalığa karşı korur, iltihapları azaltır Sonuçta, sarımsak yaşlanma etkilerini yavaşlatmak için beslendiğiniz yiyeceklere eklemeniz gereken en iyi besinlerden biridir.

7-Fındık

Hazelnuts

Günde bir avuç fındık doktoru evinizden uzak tutar ve sizin daha genç görünmenizi sağlar!

8-Zencefil

 Yaşlandıkça en büyük şikayetlerden birisi, eklemlerdeki ağrı ve sertliktir. Bazı aktiviteler sonrası ağrılar artmaktadır. Zencefilin en iyi bilinen özelliği ağrıları azaltmasıdır.

9-Bitter Çikolata

Genellikle çikolata yediğimizde kendimizi suçlu gibi hissederiz, fakat aslında, koyu renkli çikolata , cildi UV ışınlarına karşı koruyan flavonoidler içerir. Güneş ışığına maruz bıraktığımız cildimiz daha çabuk yaşlanır.  Yalnız unutmayın ki çikolatada şeker vardır,bu da kalori demektir ve şekerin zararları da son zamanlarda bolca dile getirilmektedir.Az miktarlarda tüketmeye özen gösterin.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general