Sinüzit İçin 5 Mucize Doğal Çözüm

Sinüzit Nedir?

Milyonlarca insan sinüzit rahatsızlığından muzdarip. Sinüzit,kısaca burun sinüslerinin iltihaplanmasıdır.Bu rahatsızlık,çeşitli enfeksiyonlar,hastalıklar, alerjilerden kaynaklanabilir.

Sinüzit için evde uygulayabileceğiniz yöntemler vardır.Bu yöntemlerin hepsi size uymayabilir.Ama bu önerilerimi deneyerek kendinize çok fayda sağlayan bir ev tedavisi rutini oluşturabilirsiniz.

Sinüzit İçin Evde Kolaylıkla Yapılacak Çözümler Nelerdir?

1-Greyfurt Çekirdeği Ekstresi

Bu yağ sayesinde çok hızlı bir şekilde  sinüs enfeksiyonunu ortadan kaldırabilirsiniz.Suya bir kaç damla greyfurt çekirdeği ekstresi damlatın, tok karnına için. Asla aç karnına almayın, çünkü çok güçlüdür ve bu size rahatsızlık verebilir.

2-Nane çayı

Nane çayı, buhar, mentol ve sıvı etkileri ile tüm sinüzit çeşitleri için hızlı etkili bir çözüm olabilir.

3-Elma sirkesi

Birçok farklı hastalık için önerilen elma sirkesi,nefes almanızı engelleyen sinüzite iyi bir çaredir.4-5 damla elma sirkesini suya damlatarak bir burun spreyi yapabilirsiniz.Günde 3 defa burnunuza püskürtmeyi ihmal etmeyin.Bunu hergün burnunuza sıkın.Ya da ılık bir bardak suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve için.Buna bal da ekleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak kaynamış bir tencere suya bir miktar elma sirkesi ekleyerek,buğu yapabilirsiniz.

4-Siyah Üzüm Çekirdeği Özü

Siyah üzüm,iltihaplara iyi gelmektedir.Bu üzümün çekirdeği,mukus tabakasını temizlemeye yardımcı olur.Yine ılık bir bardak suya ekleyerek,tüketebilirsiniz.

5-Çörek otu yağı

Günde bir damla bir burun deliğine bir damla bir diğer burun deliğine olmak şartıyla,40 gün kullanım gerektiren çörek otu yağının düzenli uygulanması gerekmektedir.Düzenli uygulandığı taktirde çok iyi sonuç vermektedir.Son seviyede etkili bir yağ olmasından dolayı bir damladan fazla uygulanması sakıncalıdır,ağrıya neden olabilir.Bu doğal tedaviyi uyguladığınızdfa göreceksiniz ki sinüsler temizlenmeye başlamış.

Sinüzit Belirtileri

Zor nefes alıyorsanız,

Sinüs boşluklarınızda ağrı varsa,

Gözlerinizin arkasında ağrı varsa,

Baş ağrısı ve migren sorunu yaşıyorsanız,

Ateş oluyorsa,

Burundan yeşil veya sarı mukoza akıntısı geliyorsa,

Alında, yanaklarıda ve gözlerde basınç, ağrı ve hassasiyet varsa,

 Sinüzit çoğunlukla“soğuk algınlığı” ile bağlantılıyken, diğer faktörlerden de etkilenebilir.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general