Saç Uzatan Esansiyel Yağlar ve Kullanım Şekilleri

Saç Uzatan Esansiyel Yağlar

Saç büyümesi için en etkili uçucu yağlar biberiye yağı ,hindistancevizi yağı, lavanta yağı, nane yağı, papatya yağı, sedir yağı, havuç tohumu yağı , selvi yağı ve limon yağıdır .

Nane Yağı

Saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında kuru cilt yapısı,saç foliküllerine kan akışının olmaması ya da az olması sayılabilir. . Yatıştırıcı ve uyarıcı özellikleri sayesinde nane yağı olabilir saçı güçlendirir ve büyütür.Kan akışını arttırır.

Nasıl Kullanılır 5 ila 8 damla nane yağını bir miktar  organik hindistan cevizi yağı ile karıştırıyoruz.. Bu karışımı kafa derisine güzelce sürerek uyguluyoruz ve 10-15 dakika beklettikten sonra normal bir şampuanla duruluyoruz.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı , kafa derisine ulaşan kan miktarını uyararır. Kılcal damar tıkanıklığını önleyebilir ve yine enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur.Sağlıklı saç büyümesini sağlarken follikül sağlığını da koruyabilir. Biberiye yağı hem saç dökülmesinin semptomlarını hem de altında yatan nedenleri tedavi eder.

Nasıl Kullanılır –  Bu yağı kullanırken 8-10 damla hindistancevizi yağı veya zeytinyağıyla yine 8 damla biberiye yağını karıştırıp kafa derisine uygulayın.30-60 dakika beklettikten sonra şampuanla durulayın.

Sedir Yağı

Bu yağ, kafa derisindeki kan akışını uyarmak ve kafa derisinin  sağlığını arttırmak da çok etkilidir. Akneleri ve kepekleri önlemeye yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır –  Saçınızı yıkarken 4-5 damla sedir yağını bir avuç şampuanla karıştırın. Saçın yağ oranını dengeleyecektir.

Papatya Yağı

Kafa derisi iltihaplanması saç uzaması açısından kötü bir durumdur, çünkü bu iltihaplanma,kepeğe ve kaşıntıya neden olabilir, bu da saç uzama oranınızı azaltabilir.Papatya yağı, saç dökülmesi sorunun çözümünde en etkili  yağlardan biridir; ayrıca cildi rahatlatır.

Nasıl Kullanılır – Diğer kullanımda olduğu gibi , papatya yağınızı zeytinyağı veya jojoba yağı gibi bir yağ ile karıştırıp sonra saç derisine ve saç köklerine yavaşça masaj yaparak yediririz.10 dakika beklettikten sonra şampuanla güzelce durulayınız.

Lavanta Yağı

Saç uzamasını sağlamak için en iyi seçeneklerden biri lavanta yağıdır , çünkü foliküllere kan akışını artırabilir, aşırı sebum üretimini önleyebilir.Deriyi nemlendirir, kepeği yok eder ve saça sağlıklı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda, saçı dolgunlaştırır.

Nasıl Kullanılır – Lavanta yağı çok güçlüdür ve kafa derisi de hassas bir yapıdadır.Bu nedenle bu yağın 10 damlasını 2 çorba kaşığı organik hindistan cevizi yağı ile harmanlayın ve kafa derisine ve saç köklerine güzelce sürün.Saçınızı toplayıp bir havluya sarın veya bone takın.Geceyi bu şekilde geçirin ve sabah uyanınca güzelce durulayın.(Bu yağı gece kullanırsanız daha etkili olacaktır,uyurken saçınızda kalması etkiyi arttıracaktır.)

Limon Yağı

Kafa deriniz enfeksiyonlara veya tahriş edici maddelere maruz kaldığında kepeğe ve kuru cilde neden olabilir.Limon yağı antiseptik ve antioksidan içermektedir.Bu da saçlarınızın bağışıklık sağlığını koruyabilir ve potansiyel enfeksiyonlardan korur.

Nasıl Kullanılır – Bu yağın kullanımının en doğrusu durulamadan esnasında olanıdır. Normal bir şampuanın ardından 10 damla limon yağını ılık suya karıştırın ve birkaç dakika temiz saçlarınıza ve kafa derinize masaj yapın.5 dakika bekledikten sonra durulayın.

Hindistancevizi Yağı

Bu efsanevi yağ, saçların ve cildin nemini sağlar.Bu da kepeklenme olmasını engeller.Ayrıca genel saç sağlığını korumak için ihtiyaç duyulan yağ asitleri ve diğer besin maddeleri açısından oldukça zengindir. Aşırı sebum üretimini ve tıkanıklığı azaltabilir.

Nasıl Kullanılır –  Hindistan cevizi yağını ısıtabilir ve ardından saç derisine sürebilirsiniz. Uygulamayı güçlendirmek için,aynı anda saçlarınızı tarayabilirsiniz.Bu saç köklerini uyaracaktır.Bu sayede daha hızlı uzama sağlayacaktır.Ayrıca saçınızın görünümünü güzelleştirir ve parlaklığını arttırır.En son saçlarınızı iki kez normal kullandığınız şampuan ile durulayınız.

Havuç Tohumu Yağı

Bu yağ, saç dökülmesini önlemektedir.Bol miktarda antioksidan ve diğer besin maddeleri içerir. Havuç tohumu yağı,kafa derisini nemlendirir, arındırır.Olası bir enfeksiyona karşı cildi korur.

Nasıl Kullanılır –  5-10 damla havuç tohumu yağı ile 2 çorba kaşığı zeytin yağını güzelce karıştırın ve karışımı kafa derisine,saç köklerine uygulayın. Ilık suyla saçlarınızı durulamadan önce bir saç kurutma maskesiyle 30 dakika ara ara saç diplerini havalandırın.

Selvi Yağı

Selvi yağı, yıllardır vücudun her bölgesindeki kan dolaşımını uyarmak için kullanılan güçlü etkiye sahip bir yağdır. Bu nedenle kafa derisindeki kan dolaşımını da hızlandıracaktır ve saç büyümesini kolaylaştıracaktır.

Nasıl Kullanılır – 5-10 damla selvi yağını 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırın.  Nazik bir saç fırçası yardımıyla kafa derisine uyguladığınız yağ karışımını güzelce tarayın. 10 dakika boyunca saçınıza masaj yapın, ardından 20 dakika daha saçınızda bekletin.Yanı toplam 30 dakika uygulama süresidir.Ardından güzelce şampuanla durulayın.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general