İncirin Faydaları

İncirlerin bir çok şaşırtıcı yararı vardır. Bunları sizler için ayrıntılı olarak araştırdık.

 

1-Kabızlığı Önler

Aslında sadece kabızlığı önlemek diyerek haksızlık yapmış oluyoruz.Sadece kabızlığı önlemek değil aynı zamanda ishal ve düzensiz bağırsak hareketlerini de ortadan kaldırıyor .

2-Zayıflamaya Yardımcı Olur

İncirde bulunan elyaf kilo vermeye yardımcı olur ve bu nedenle obez insanlar için önerilir.Bununla beraber, yüksek kalorisinden dolayı, özellikle sütle tüketildiğinde kilo almaya da neden olabilir.Çok fazla tüketirseniz ters etki yapar bu yüzden bir kaç tane tüketmeye özen gösterin.

3-Kemikleri Güçlendir

İncirler, kemiklerin güçlendirilmesinde etkilidir çünkü kalsiyum bakımından zengindir.

 4-Boğaz Ağrısına İyi Gelir

Boğaz ağrısının geçmesine ve boğazınızın korunmasına yardımcı olur. İncirlerin yatıştırıcı özelliği vardır.

İncir, astım için ve çeşitli solunum bozukluklarının tedavisinde oldukça yararlıdır.

5-Cinsel İşlev Dengesi Sağlar

İnsanlar yüzyıllarca inciri bu sebeple tavsiye etmiştir. Mitolojinin de önemli bir parçası olmuştur ve çoğu zaman, güçlü bir doğurganlık veya cinsel destek olarak algılanmaktadır.

 Afrodizyak başarısı tartışmalı olsa da, çok miktarda değerli vitamin ve mineral içerir ve enerji artışına neden olur.2-3 adet inciri sütte bir gece bekletin ve cinsel yeteneklerinizi arttırmak için onları sabahları tüketin.

6-Kalsiyum Kaybını Önler

İncirdeki yüksek potasyum içeriği idrardaki atık içeriğini düzenler. Vücudunuzdaki ürik asit ve diğer zararlı toksin miktarını azaltarak ortadan kaldırırken kalsiyum kaybını en aza indirir.

7-Bronşit Tedavisinde Etkilidir

İncir yaprağı çayı, bronşit gibi çeşitli solunum problemlerini önlemede ve astımlı hastaların semptomlarını  azaltmanın bir yolu olarak da kullanılır.

8-Hipertansiyonu Önler

İnsanlar genellikle tuz ile sodyum alır , ancak düşük potasyum ve yüksek sodyum seviyesi hipertansiyona neden olabilir. İncirler potasyum açısından yüksek, sodyum açısından düşüktür, bu nedenle hipertansiyonun etkilerine karşı mükemmel bir savunmaya sahiptirler.

9-Koroner Kalp Hastalıklarını Önleme

Kuru incirler fenol, Omega-3 ve Omega-6 içerirler. Bu yağ asitleri koroner kalp hastalığı riskini azaltır.

10-Meme Kanserini Önler

İncirdeki lif içeriğinin meme kanserine karşı koruma sağladığı bilinmektedir

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general