EN İYİ 10 SİVİLCE KREMi 2018

Hepimiz yüzümüzde sivilce çıktığında kendimizi kötü hissederiz.Bunun ne zaman çıkacağı da hiç belli olmaz.Her zaman olabilir.Sivilce hem iç hem de dış faktörlerden dolayı çıkabilir.Çoğu zaman yağlı ciltler bundan daha fazla zarar görür.

Ciltte aşırı sebum (cildin doğal yağı) oluştuğunda,bu gözenekleri tıkıyor ve akneye neden oluyor.

Çevre kirliliği de sivilcelere neden olur.

Regl dönemlerinde sivilce oluşabilir.

Stres ve endişe yine akne oluşumunda malesef etkilidir.

Yanlış ve yağlı kozmetik ürünleri sivilceye neden olabilir.

Hormonlardaki değişimler,hormonel bozukluklar da yine sivilce oluşumuna neden olurlar.

Piyasada yüzlerce sivilce karşıtı ürün bulunuyor.Bu sebeple içlerinden en doğru olanı seçmek zorlaşıyor.Sizlere bu konuda yardımcı olmak için Dünya’daki en etkili sivilce kremlerini araştırdık ve yorumlarını inceledik.Gelin hep beraber en iyi sivilce kremleri hangisi bir bakalım;

1.Retino-A Tretinoin Sivilce Kremi

İlk sırada Dünyadaki dermatologlar tarafından en çok reçete edilen akne kremlerinden biri olan Tretinoin var.Piyasadaki sivilce kremlerinin içinde hatırı sayılır bir yere sahiptir.Sadece reçeteli satılmaktadır.2 çeşittir.(% 0,1 ve% 0,05)

  • Krem, sadece akneli bölgeleri bastırmakla kalmaz,cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.

  • Tretinoin-RETİN-A, sivilcelerin iyileşmesi süresinde ortaya çıkan  kollajen kaybının neden olduğu skarları azaltır.

  •  Retino-A formülü sivilce için en yaygın kullanılan tretinoin çözeltilerinden biridir.

2.Avene Triacneal

Avene Triacneal Krem, glikolik asit ve retinaldehid içerir.Bu nedenle listemizin ilk sırasındaki Retino-A’ya ideal bir alternatiftir.

Formülündeki retinaldehit sayesinde akne tedavisinde çok etkilidir aynı zamanda anti aging açısından da faydalıdır.

Reçeteyle satılmaz.Eczanelerde ve güvenilir internet sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kremin bir diğer özelliği ise,daha önce sıkmaktan dolayı kırmızılaşmış olan sivilce lekelerine,ciltteki koyu görünümlü lekeler üzerine çok etkili olmasıdır.Yara izlerini de yok eden krem Dünya’da beğenilmektedir.Fransızdır.

3.İmex Sivilce Kremi

İmex  sivilce kremi Türkiye’deki en popüler sivilce kremidir.Çünkü fondöten görevi görürür.Kişiyi kötü görüntüden kurtarırken aynı zamanda cildi tedavi eder.Kremi kullananların sabırlı olması gerekir.Çünkü imex sivilce kremi uzun süreli tedavi gerektiriyor.Şöyle ki önce 14 gün kullanıyorsunuz.Sonra 7 gün mola verip cildin iyleşme durumuna göre tekrar kullanmaya devam ediyorsunuz.1 ay sonunda etkisini göremezseniz doktorunuza tekrar danışmalısınız.

İmex sivilce kreminin aktif maddesi tetraksilin hidrokloridtir.İltihabı kurutan bir kremdir.Yani içeriğinde antibiyotik bulunur.

Kremin etkili olması için tertemiz bir cilde uygulanması gerekmektedir.Gece uyumadan önce sürerseniz,gece boyunca etkili olacaktır ve bu sayede iltihaplar azalacaktır.

Sürüldükten sonra güneşe çıkmamalısınız.

4.Nadixa Sivilce Kremi

Reçeteyle yazılan Nadixa sivilce kremi,sevilerek kullanılan,reçeteyle satılan bir kremdir.Ciltteki iltihaplar üzerinde çok etkili bir antibiyotiktir.Etkin maddesi nadifloksasindir.Bu madde bakterilerle savaşır ve bu sayede cildi temiz tutar.Özellikle ergenlik sivilcelerinde çok etkilidir.

Cildin sadece üzerindeki sivilcelerde değil aynı zamanda cilt altındaki kıl köklerinin çevresindeki bakterilerde de son derece etkilidir.

Başka başka nedenlerle deri üzerinde oluşan enfeksiyonların tedavisinde de kulanılmaktadır.

Pek çok sivilce kreminde olduğu gibi,Nadixa krem de Güneş ışınlarından etkilenir.Bu sebeple bu kremi kullananların ciltlerini Güneşten korumaları şarttır.Bronzlaştıktan sonra veya güneş yanıklarının üzerine sürülmesi çok sakıncalıdır.

Temiz cilde uygulanması gerekir.Nadixa kremin kulllanım süresi 2 aydır.Nadixa ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gereken bir kremdir.Cildin hava almaya ihtiyacı vardır.

14 yaşın altındakilerin ve emzirenlerin Nadixa kremi kullanmaması gerekir.

5.QUEEN HELENE MINT JULEP MASKE

Evet,sivilceyle savaşan kremlerin arasına birde maske ekledik.Ergenlik döneminde olup,sivilceyle başetmeye çalışan ve bu mucizevi maskeyi duymayanlar olabilir.Dünya üzerindeki sivilce bloglarında ve bu konuyla alakalı sitelerde hep en çok tavsiye edilenler arasında QUEEN HELENE MINT JULEP maske  var.Siyah noktalara ve sivilcelere iyi gelen QUEEN HELENE MINT JULEP maske,cildi derinlemesine temizlediği için,gözenekleri de küçültüyor.Aynı zamanda cildin rengini eşitliyor.

Kuru cilde sahip olanlar bu maskeyi uyguladıktan sonra nem maskesi uygulayabilirler.Ya da bir nemlendiri de sürebilirler.

Gözeneklere olan etkisi mükemmel.Bütün yüzünüze uygulamanızda fayda var,cildinizi güzelleştirir ama derseniz ki ben sadece sivilcelere süreceğim,o zaman bir kaç saat yüzünüzde bekletebilirsiniz.

Türkiye’de zor da olsa bulunabiliyor.Ankara’da Onur İşhanında ve İstanbul-Ankara Macrocenter’larda bulunabiliyor.

6.ACNELYSE Sivilce Kremi

Bütün sivilce kremlerinde olduğu gibi,Acnelyse kreminin de temiz cilde uygulanması gerekiyor.

Acnelyse sivilce kremi,öncelikle yüzdeki sivilce oranını artttırıyor ve daha sonra soyup pürüzsüz bir cilt haline getiriyor.Bu kremi kullanacak olanların,tatil dönemlerinde ya da daha evde oldukları bir dönemde kullanmasını tavsiye ediyoruz.Cildiniz pul pul olacaktır,bu tedavinin bir parçasıdır,korkmayın.

Acnelyse sivilce kremini kullananlar tedavi sürecinde ciltlerinin bir kaç değişime birden uğradığını ama sonunda tertemiz olduğunu belirtmişler.Bu sebeple ilacı kullanırken panik yapmamalısınız ama doktorun verdiği dozun dışına çıkmamalısınız.Çünkü çok etkili bir ilaç olduğu için cilt yanıklarına sebep olabilmekte.

Günde iki kez (bir sabah bir gece) uygulanır.Sorunlu bölgeye,çok çok ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Acnelyse sivilce kremi,sedef hastalığına,deri kalınlığının artması problemine,balıkpulu hastalığına da iyi gelmektedir.

Bir sonraki anlatacağımız Tiretin sivilce kremiyle aynı içeriğe sahiptir.Birbirlerinin muadilleridir.

7.Tiretin Sivilce Kremi

Aktif maddesi Acnelyse sivilce kreminde olduğu gibi tretinoindir.Tiretin ve Acnelyse birbirlerinin muadilleridir.

Tretin sivilce kremi,sadece sivilceleri iyleştirmekle kalmaz ayrıca gözeneklerin sıkılaşmasını,kolejen üretimin artmasını sağlar.Deri kalınığı önler iyani cildin en üst tabakasını inceltir.Ciltteki hücreleri besler,korur.

Tretin sivilce kremini yalnızca sivilce bulunan kısımlara uygulamak gerekmektedir.

Tretin sivilce kremi,bir önceki sivilce kremi gibi cildi soyarak tedavi etmektedir.Çok ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Doz aşımı yapmayınız.Doktorunuzun tavsiyesiyle kullandığınız sürece sabırlı olmalısınız.

8.Clindoxyl Sivilce Kremi

Clindoxyl Sivilce Kremi,ciltteki yağ oranını dengelemekle kalmaz aynı zamanda siyah nokta oluşumunuda engeller.

Listemizdeki bazı kremler gibi cildin altındaki kıl köklerinde oluşabilecek bakterileri yok eder.

Doktorlar tarafından oldukça fazla yazılan Clindoxyl Sivilce Kremi çok etkilidir.Bu sebeple asla fazla sürülmemelidir.AZ sürerek cildin kremi emmesi sağlanmalıdır.

Doktor tavsiyesinin dışına çıktığınız taktirde cildiniz zarar görebilir.

Günde bir kez uygulanan Clindoxyl Sivilce Kremi,iyice temizlediğiniz cildinize uygulamalısınız.

9.Benzamycin Sivilce Kremi

Benzamycin çok etkili bir sivilce kremidir.Özellikle ergenlik çağında ki yağlı ciltli gençlere daha uygundur.Benzamycin krem, yağlı ciltler için önerilmektedir.Belirtmek gerekir ki kuru ciltleri daha çok kurutacaktır.

Krem gece uyumadan önce yüze sürülür ve o şekilde uyunur.3 ay kullanımı tavsiye edilmektedir.Kıyafetlerinize değerse,ağartma etkisi yapabilir.Dikkatli kullanımı önemli.Ayrıca göz çevresinden uzak tutmalısınız.

10. İsotrexin Sivilce Kremi

 

 İsotrexin Sivilce Kremi,sivilceleri kurutur ve yok eder.Cilt altında bulunan kıl köklerindeki bakteri oluşumunu engeller.Yaraların tedavisinde etkilidir.Antibiyotik içerir.

Özellikle iltihaplı sivilcelerde doktorlar tarafından sıkça reçete edilmektedir.

Tüm sivilce kremlerinde olduğu gibi cildi temizledikten sonra kullanılmalıdır.

İnce bir tabaka halinde sivilceli bölgeye uygulamalısınız.Doktorunuzun belirttiği kullanımın dışına çıkmamalısınız.Sivilce tedavileri bazı kremlerde uzun sürmektedir ama sonucu güzel olduktan sonra biraz sabırlı olmakta fayda var.

 

6 Comments
  1. Cildim kuru olduğu için sivilce kremleri kullanimindan sonra hep nrmlendirici maskeler uyguluyorum.Tavsiyr ederim.Yoksa kağıt gibi oluyor

  2. Yilllar önce Aven kremden kullanmistim.Burnumun üzerindeki sivilce izini götürmüştü.2 senelik falan bir izdi.Bu açidan aveni bende tavsiye ederim.Kirmizi izlere harika çöźüm

  3. O kadar güzel anlatmışsınız ki kremleri ve özelliklerini. Yürekten teşekkür ediyorum.

  4. Bakuden yaziyorum.expiqment 4 %li kullandim.oda soyarak goturdu izlerimi.cok super bisey hemen hemen elimin altinda durcak bi krem.

  5. Doktor bana Retin-a yazdı hıcbır yerde bulamıyorum,eczanelerde yok,nerden alabılırım yardımcı olurmusunuz.
    Sımdıden tesekkurler

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general