En İyi 10 Egzama Kremi- Egzama Neden Oluşur?

En İyi 10 Egzama Kremi- Egzama Neden Oluşur?

Egzama Nedir?

En iyi 10 Egzama Kremi : Egzama vücudunuzun her yerinde oluşabilecek kuru, pürüzlü, iltihaplı, kaşıntılı ve rahatsız edici bir cilt rahatsızlığıdır. Kışın daha çok oluşmaktadır çünkü kuru hava kuru cilde daha çok neden olur.

Kaşıntı yaptığı için, sürekli kaşımadan dolayı yara yapabilir. Uyku sorunlarına neden olabilir.

Egzama Neden Oluşur?

Egzama, uzun yıllardır araştırılmasına rağmen, halen kesin olarak neyin bu rahatsızlığa sebep olduğu bilinmemektedir. “Hastalığı neler tetikliyor?” derseniz; 

  • Genetik Faktörler,
  • Kozmetik Ürünler,
  • Kullanılan Bazı İlaçlar,
  • Allerji,
  • Stres,
  • Sinir,
  • Kimyasal maddeler,
  • Mikroplar.

Egzamayı Kontrol Altına Almak İçin Kullanabileceğiniz En İyi Kremler;

 

1.Aveeno Egzema Tedavisi Nemlendirici Krem

En iyi 10 egzama kremi

En iyi 10 egzama kremi

Neden Seviliyor?

Egzema problemlerinde ciltte kaşıntı sorunu oldukça yoğundur. Bu krem kaşıntılı cildi yatıştırma açısından yoğun bir nemlendirici kremdir. Aynı zamanda egzamadan dolayı ciltte azalan koruyucu bariyerin onarılmasına da yardımcı olur.

Cildin kurumasını önleyen ve rahatsızlık veren egzama nedenlerini en aza indirecek kolloidal yulaf ezmesi gibi sakinleştirici içeriklere sahiptir. 

 

2. Skinfix El Onarım Kremi

 Skinfix El Onarım Kremi

Neden Seviliyor?

Bu krem ellerdeki egzama için  resmen bir mucizedir. Bu kremi ellerinizin üzerine sürdüğünüz anda, rahat bir nefes alabileceksiniz. İçerdiği yüzde 1 kolloidal yulaf ezmesi sayesinde, bu formül hemen egzama ve aşırı kuruluktan kaynaklanan kaşıntı yaratan etkilerle savaşmak için çalışmaya başlar.

Türkiye’ de bulunması zor olan bu krem yabancı web sitelerinde rahatlıkla bulunabilir. (amazon)

 

3.CERAVE VÜCUT TEMİZLEYİCİ EGZAMA

CERAVE VÜCUT TEMİZLEYİCİ EGZAMA

Neden Seviliyor?

Bu bir krem değildir ama nemlendirme özelliği olan bir vücut yıkamadır. Cildinizi nazikçe temizlemenin ötesinde bir üründür. Kuru, kaşıntılı lekelerden kurtulmaya yardımcı olan nemlendirici omega yağları ve seramidler  ile desteklenmiştir. Ayrıca kokusuzdur ve cildi asla tahriş etmez. 

 

4. Eumovate Krem

Neden Seviliyor?

Doktor reçetesiyle satılan bu krem kortizonludur ve egzamayı iyileştirme konusunda çok etkilidir.

Eumovate kremi sürerken kesinlikle göz ve çevresinden sakınılınması gerekmektedir. Yan etkileri oldukça fazladır bu sebeple ilk etapta düşük miktarda sürülerek tedaviye başlanır. Sonrasında dozu arttırılır.

 

5. Bepanthen Plus

Neden Seviliyor?

Pek çok cilt sorununa derman olan Bepanthen plus, provitamin b5  içerir bu sayede egzamaya çözüm olurken kaşıntıyı da azaltabilir.

Fiyatı:

6. Dermovate Krem

Neden Seviliyor?

Dermovate Krem doktor reçetesiyle yazılır. Dermovate krem, egzama ve kaşıntılarda oldukça etkilidir. Mantar hastalığına ve sedef hastalığına da iyi gelen kremin tüylenme yaptığı düşünülmektedir bu sebeple muhakkak doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.

Fiyatı: 

7. Hipokort Krem

Neden Seviliyor?

 Doktor reçetesiyle verilen ilaç egzama için oldukça etkilidir. Hipokort Krem kortizonlu bir kremdir, doktor önerisiyle kullanılmalıdır. Kortizonlu kremlerin yan etkileri oldukça fazladır. Kullanılmadan önce dozunu doktor belirlemelidir. Pul pul dökülen ciltlerde, kaşıntılarda, kimyasal ve kozmetik ürünlerinin yan etkilerinde oldukça sık yazılmaktadır.

 

8. Advantan Krem

Neden Seviliyor?

Tüm egzama çeşitlerinde etkilidir. Advantan krem, yağlı egzama olarak bilinen türde en etkilidir. Kaşıntıya anında etki eder.

 

9. Dermatop Merhem

Neden Seviliyor?

 Doktor reçetesiyle yazılan krem yine egzama tedavisinde oldukça etkilidir ancak kıl köklerini besleyen bir kremdir ve tüylenme sorunu oluşturabilmektedir. Çok dikkatli ve doktor gözetiminde kullanılması oldukça önemlidir. Özelikle iltihaplı ve akıntılı egzamalarda daha etkilidir.

 

10. Ketoral Krem

Neden Seviliyor?

Ketoral Krem, özellikle saç egzama tedavisinde etkilidir ancak sadece bununla kalmaz mantar hastalığını da tedavi eder. Ketoral kremin aynı zamanda şampuanı da mevcuttur.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general