Diş Fırçasını Nasıl Temizleyebiliriz?

Diş Fırçasını Nasıl Temizleyebiliriz?

1-Diş fırçasını sirke ile temizlemek;

Son zamanlarda herşey için sirke kullanır olduk.Ev temizliğinde de bol bol sirke kullanılıyor.Peki diş fırçası nasıl temizlenir?
Diş fırçanızı bir gece boyunca sirkeli suda bekletin ve sabah tamamen durulayın. Bu diş fırçasını temizlemek için hızlı ve kolay bir çözümdür. Sirke tadından rahatsız olanlar bir süre durulayabilir, ancak biliyoruz ki sirke bir kimyasal değildir ve yutmak için zararlı olmayacaktır.

2-Diş Fırçasını Gargara ile Dezenfekte Etmek;

Bu da diş fırçasını temizlemenin başka bir kolay yoludur.Diş fırçanızı gargara suyuna bi süre batırarak da fırçanızın temizliğini sağlayabilirsiniz.

3)Diş Fırçasını Boş Bulaşık Makinesinde Temizleme;

Bu yöntem pek bilinmese de işe yarıyor.Makinenin üst kısmına fırçaları yerleştirin.Deterjansız ve boş bir şekilde makinenizi çalıştırın.Asla deterjan koymayın..Unutmayın ki normal zamanda da diş fırçanızı sabunla yıkamak hiç iyi bir seçim değildir.

4)Yeni Fırça satın almak;

Çocuğunuz varsa ve arada sırada hastalanıyorsa,iyileştikten sonra fırçalarını değiştirmek mikroplardan kurtulmak için iyi olacaktır.Bu sizin için de geçerli.Zaman zaman yıpranmasını beklemeden de fırçanızı değiştirebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general