Saç ve Cilt İçin Kınanın İnanılmaz Faydaları

1-Saç Rengi

Kınayı saçlarını boyamak için kullananlar vardır.Bu kişiler çok doğru bir şey yapmaktadır.Kınanın saç tellerini güçlendirdiği ispatlanmıştır.Bu nedenle en güvenilir saç boyama yolu kınayla olandır.

(Kına bazlı olduğu iddia edilen saç boyaları, hassas ciltleri olan kişilerde sıkıntı yaratabilir.İçeriğinde kimyasal olabilir.

2-Sağlıklı Saçlar

Kına saçı iyileştirmeye,güçlendirmeye yardımcı olur. Kırılmayı önler ve saçın parlaklığını arttırır. Ayrıca kepeği önler.

3-Saç Dökülmesini Önler

Saç dökülmesi veya kellik problemi olanlar için kına etkili bir çözümdür. Şampuanlara kına yağı eklenerek de saç koruma sağlanabilir.

4-Tırnakları Güçlendirir

Kına bulunan bir suya parmakları batırmak veya doğrudan tampon yapmak tırnakları besleyecektir.

5-Yaraları İyileştirir

Kınanın en önemli faydalarından biri de, cildi enfeksiyonlara karşı koruması ve iltihabı önlemedisir. Güneş yanığına aloe vera jeli kadar fayda sağlar.Soğutma özelliği vardır.

6-Ateşi Düşürür

Kına,soğutma özelliği sayesinde ateşi düşürebilir.Hintli keşişlerin 6000 bin yıldır uyguladığı ayurveda geleneklerine göre de kına ateşi hafifletmek için kullanılmıştır.

7-Baş Ağrısı Tedavisi

Kına bitkinin suyu baş ağrılarının hızlıca hafiflemesi için cilde doğrudan uygulanabilir.Kına içinde bulunan bileşiklerin anti-inflamatuar (iltihapla savaşarak,ağrıyı azaltma) etkileri vardır.Bu etkiler gerginliği azaltmaya yardımcı olacak ve sağlıklı kan akışını teşvik edecektir.

8-Uyku Problemleri

Kına yağı, bazı uyku sorunlarını hafifletmeye yardımcı olur.;Bu nedenle, uykusuzluk veya kronik huzursuzluk sorunu yaşıyorsanız,kına yağı kullanarak vücudunuzu rahatlatabilir ve dinlendirebilirsiniz.

9-Romatizmal Ağrılarda ve Eklemlerde

 Yaş ilerledikçe, eklemlerimiz güçsüzleşir.Romatizma problemi baş gösterir.Enfekte veya etkilenen bölgelere kına yağı uygulayarak,vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general