Yağsız Sütün Faydaları,Yağsız sütün yararları,yağsız süt faydalı mı?

Yağsız Sütün Kanıtlanmış Faydaları

Yağsız süt,son zamanlarda piyasadaki en popüler süt çeşitlerinden, ancak pek az kişi, bu popüler içeceğin faydalarının ne olduğunu bilmiyor.Bugün ki yazımızda sizlere yağsız sütten bahsedeceğiz.

Yağsız Süt Nedir?

Yağsız süt,geleneksel tam yağlı süte göre düşük kalorilidir. Pek çok insanın aklına elbette sütün yağı alınırken bazı besin maddelerinin de kaybolacağı gelmektedir.Vitamin A ve Vitamin D kaybı olduğu doğrudur. Tam yağlı sütün lezzetinden de yoksundur. Ama obezite ile mücadele eden veya kilo vermeye çalışan  insanlar için önemli bir alternatiftir…

İçeriği

Yağsız sütün içeriğinde neler vardır? Protein,sodyum,çinko ,önemli miktarda kalsiyum,magnezyum,fosfor, ve potasyum.Vitaminlerde, , B2, B3, B6, B12,A ve D vitaminlerinin yanı sıra tiamin ve folat çok miktarda bulunur. Bir bardak yağsız süt, büyüme ve gelişme için gerekli olan 9 temel amino asit içeren 8 gram yüksek kaliteli, tam proteine ​​sahiptir. Kalorisi düşük demiştik ama aynı zamanda düşük kolestrol içerir.

1.KASLAR İÇİN ÇOK FAYDALI

Yağsız sütte yüksek miktarda kalsiyum bulunur. Bu kasları ve sinir sistemini korur,güçlendirir.

2.GELİŞİME FAYDALI

Az yağlı süt, hücrelerin kemiklerin,dokuların ve kasların dokuların düzgün çalışmasına ve gelişmesine yardımcı olan büyük miktarda protein içerir.

3.KAN BASINCI

Yağsız süt içerisinde bol miktarda potasyum bulunur. Kan damarları ve arterlerdeki zorlanma ve gerilim gidericidir.

 4.KALP SAĞLIĞINI KORUR

Yağsız sütte kolesterol  olmaması, ateroskleroz (damar sertliği)riskini azaltır. Bu da  kalp krizi ve inme gibi diğer kardiyovasküler problemlere karşı kalbi korur.

5.KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR.

Yağsız süt, yağlı sütün kalori oranının yaklaşık yarısı kadardır.Kilo vermeye çabalayanlar genelde diyet gevrekler veya yulaf ezmesi tercih ederler.Bunu yağsız sütle tükettiklerinde daha az kalori alırlar.

6.KOLESTEROLE İYİ GELİR.

Yapılan araştırmalara göre,tam yağlı süte oranla yağsız süt tüketenler kolesterol oranlarını daha fazla düşürdüler.

7.KAN ŞEKERİ SEVİYESİNİ DÜZENLER.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general