Feng Shui Bereket Vazosu

Evinizin veya iş yerinizin tasarımının banka hesabınızı,kariyerinizi,aşk hayatınızı etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Denge enerjisinin eski sanatına dayanan bu feng shui ipuçlarını deneyin.

Feng shui’nin Batı’da çok popüler hale gelmesinin nedenlerinden biri de elbette ki maddi zenginlikleri kendimize çekmemize yardımcı olmasıdır.Dünyada daha fazla kâr için feng shui kullanan pek çok iş adamı bulunuyor.

Elbette, feng shuide çok daha fazlası var.Yaşam kalitesini arttırmak,sağlığınızı iyileştirmek,ilişkilerinizde daha fazla uyum yakalayabilmek, başarılı bir kariyer için vb. pek çok şey için fenk shui kullanılabiliyor.

Feng Shui Nedir?

Feng Shui,evinizin enerjisini bununla bağlantılı olarak kendi enerjinizi arttırabilmeniz adına çevrenizi dekoratif olarak düzenlemeniz anlamına geliyor.Aslında bu bir Çin öğretisi ve bu öğretinin kendi içerisinde bazı kuralları var.Eğer evinizi veyahut ofisinizi Feng Shui öğretisine göre düzenlerseniz yaşamınızda o pozitif çekimi farkedeceksiniz.

Bu yazımızda sizlere Fenk shuinin temel ritüellerinden olan bereket vazosu ( servet vazosu) hazırlanışını anlatmaya çalışacağız.

Bu uygulama aslında birçok Tibet Budist Tapınağında halen daha uygulanan bir gelenek.Geçmişine bakıldığında Hindistan’dan Çine geçtiği görülse de Çin’de daha çok uygulanıyor.

Uygulamaya geçersek;

Gerekli Malzemeler

1.

Güzel dekoru,süsü,şekli hoşunuza giden bir vazo seçiyor-satın alıyorsunuz.

2.

Zengin bir yakınınızdan toprak istiyosunuz,veya bahçesinden bir miktar toprak alıyorsunuz.Bunu temin edemezseniz;gür,verimli bir ormandan,yemyeşil bir bölgeden de bu toprağı temin edebilirsiniz.(1 su bardağı)yemek tarifi gibi oldu.:)

3.

Her biri 1 çay bardağı oranında 5 çeşit bakliyat (pirinç,mercimek,bulgur,fasülye,nohut vs…) ediniyoruz.

4.

Çinliler küçük bir buda heykeli kullanıyorlar bunun için ama sizler zihninizde sizin için bereket simgesi ne ise bu bir fil olabilir nar olabilir,bu gibi 1 tane obje gerekiyor.

5.

Bozuk paralar,yine uygulamanın aslında Çin sikkeleri kullanılıyor ama bizler bunun karşılığına gelebilecek bozuk paralarla uygulamamızı yapıyoruz.

6.

Kristaller,altın rengi külçeler,doğal taşlar,amesit vs gibi bir kase bu malzemelerden gerekiyor.

7.

Mavi,yeşil,kırmızı,kahverengi ve altın rengi ya da gümüş rengi kumaş parçaları.Ebatları vazonun ağzını bağlamaya yeterli ölçüde olmalıdır.Bir de aynı kumaş renklerinde ipler gerekiyor.

YAPILIŞI:

Resimde görüldüğü gibi öncelikle vazonuzun kapağını açıp verimli toprağı içine döküyoruz.Ardından bakliyatları ekliyoruz.Üzerine altın külçe,sikke,para,değerli taşlar ve o önemsediğimiz bereket objesini koyuyoruz.Herşeyi ekledikten sonra kapağını kapatıyoruz.

Üzerini önce sırasıyla

1- mavi

2-Yeşil

3-Kırmızı

4-Kahverengi (BEYAZ DA KULLANILIYOR).

5-Altın rengi yada gümüş kumaşla kapatıyoruz.Bağlıyoruz.

Önemli nokta bu vazoyu hazırlarken niyetiniz.Ne elde etmek isiyorsanız ona niyetleniyorsunuz.

 

Vazonun koyulacağı yerin ofisinizde veya evinizde GÜNEY DOĞUDA olması çok önemli.Vazoyu koyduğunuz yerden çok fazla oynatmamaya çalışın.Görünür ve canlı bir yerde olması yine çok önemli.Bu uygulamayı yapanlar Çin takvimine göre yeni yılda vazoyu açmadan dışından silerek temizliyorlar.Vazoyu açmamanız yine önemli.Eğer içersinden birşey lazım olursa uygulamayı baştan yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kolay gelsin.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general