ATACAMA ÇÖLÜNDE BULUNAN 6 CM’LİK İSKELETİN GİZEMİ

Bu son derece farklı varlığın kalıntıları, Şili’nin Atacama Çölü’nde,bölgenin hayalet kasabası olarak bilinen La Noria’da ıssız bir kilisenin yakınlarında Oscar Muñoz adında bir adam tarafından keşfedildi. Bu küçük, susuz vücut sadece altı santim boyunda ve bilimle uğraşan kesimin hiç görmediği özelliklere sahip.

İskeleti keşfeden Muñoz adlı adam bu vücudun ne kadar önemli olduğunu bilmeden ve anlamadan,birazcık para kazanmak  için iskeleti kasabada bulunan yerel bir barın sahibine sattı. Büyük iskelet karşılığında 30.000 peso aldı, bu para Türk parasıyla  200 liraya eşdeğer.Bar sahibi de satın aldığı iskeleti,bu işlerden anlayan bir bilim insanına sattı.

İlk başta, bilim insanı iskeletin çok çok eski olduğunu düşünmüştü, fakat gerekli araştırmaları yaptıktan sonra ,kesin bir sonuca varmışlardı – Bu varlık bulunduğumuz yüz yıl içinde bir tarihte ölmüştü.

Ufologlar, iskeletin kafatasının bir insanın kafatasına benzediğini ama insanınkinden daha gergin olduğunu ve çok farklı göründüğünü düşünüyorlardı.Bu ufologlar, şaşırtıcı özellikleri bulunan iskeletin dünya dışı varlık olduğu konusunda hemfikirdi.

Onların bu iddiaları, yerel halktan bazıları tarafından da desteklendi.Gökteki garip ışıkları, UFO’ları ve bu küçük varlığın görüntüsüyle eşleşen bazı gördükleri şeyleri tasvir ettiler.

Diğer bir hipotez ise bu varlığın cücelik olarak bilinen,nadir görünen rahatsızlığa sahip olduğu yönünde.

Bazı bilim adamları küçük varlığın,erken bir insan fetusu veya  progeria  olan genç bir insanın vücudu olduğunu düşünüyorlardı.

 Stanford Üniversitesi’ndeki bazı  bilim adamları bu varlığın ne olduğunu anlamak için,çok kapsamlı  analizler yaptılar. Altı ay boyunca araştırmalarını sürdürdüler.Hangi sonuca vardılar derseniz,bu varlığın derin bir gizeme sahip olduğu sonucuna vardılar.

Yapılan x ışını taramasına göre;normalde insanda bulunan 12 kaburgaya aykırı olarak bunda yalnızca on çift kaburga olduğunu ortaya çıkmıştır.. Ayrıca onun kafatası, normal insanlara göre baya farkla daha büyüktü.

Sonrasında dnasıyla ilgili analizler yapılan küçük varlığın,kaburgasından ilik örneği alarak araştırma yaptıldı.6 ila 8 yaşlarında ölen bir insana benzetildi.Ancak cüce mi başka bir rahatsızlık mı var? Bununla ilgili herhangi bir genetik kanıt bulamadılar.Kafatasıyla ilgili ise hiç bir cevap bulunamadı.

Bir başka araştırma ise, kemik yapısının iyi geliştiğini gösteriyordu.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general