TOPUKLU AYAKKABI NASIL SEÇİLİR

Topuklu ayakkabı seçerken; Çok çeşitli topuk stilleri,şekilleri ve yükseklikleri olduğu için seçmekte zorlananlarımız mutlaka vardır.
Bir ayakkabıya para veriyorsanız,açıkçası o ayakkabının tarzı ve rahatlığı önemlidir ve tabiki ne kadar süre giyeceğiniz de..
Topuk yüksekliğine bağlı olarak günün sonuna doğru ayaklarımız biraz ağrıyabilir.Ancak ön tarafta platform olan bir ayakkabı seçersek ağrıyı ve yorulmayı azaltabiliriz.
Ayakkabı seçimindeki bazı ip uçları;
1- Ucu sivri ayakkabılar boyunuzu daha uzun gösterecektir.

2-Ucu yuvarlak ayakkabılar genişliği sayesinde daha rahat etmenizi sağlar.

3.Arkadan açık ayakkabı ayak bileğinizi ince gösterir
Geniş ayak bilekleriniz varsa ayak bileği bağı olan ayakkabılardan kaçının. Bu kayışlar ayak bileklerinizi daha da geniş gösterecektir. Onun yerine resimdeki ayakkabı gibi modelleri tercih edebilirsiniz.Arkadan açık ayakkabı ayak bileğinizi ince gösterir.

4.Kısa bacaklara sahipseniz yine bilekten bağlamalı veya kayışlı ayakkabıdan kaçının.
Ayaktaki o bağ göz yanılması yaparak boyunuzu olduğundan kısa gösterecektir.Resimdeki gibi bir ayakkabıdan uzak durun.

5- Ayakkabı satın almadan önce bir süre deneyin
Bir çift seksi,yüksek topuklu ayakkabı bacaklarınızı gerçekten harika gösterebilir. Fakat görsellik kadar rahatlığında önemli olduğunu düşünürsek ayakkabıyı satın almadan önce bir süre ayağınızda kalması onun rahatlığını anlamanızı da sağlayacaktır.Yüksek topuklu ayakkabılarınızla birkaç dakika ayakta durmayı deneyin – Yaklaşık 10-15 dakika ise ayakkabı ayağınızda kalsın,bu sürenin sonunda ayakkabıyı almaya karar verebilirsiniz.

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN FAYDALARI;
Topuklu ayakkabı giymenin faydası tamamen estetiktir.Bacaklar ince ve uzun görünür.Sizin kendinize güvenmenizi,kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.Topuklu ayakkabı giyme nedeniniz ne olursa olsun, ayak problemlerinden kaçınmak için onları uygun bir şekilde seçtiğinizden emin olun; boy, ebat veya stil rahatsızlık yaratıyorsa, o ayakkabıyı tercih etmeyin.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general