En İyi Yanık Kremi – Etkili Yanık Kremleri – 8 Yanık Kremi

En İyi Yanık Kremi- Etkili Yanık Kremleri

En iyi yanık kremi makalemizde sizlere herhangi bir sponsorluk olmadan tarafsızca 8 adet yanık kremini tanıtacağız.

 

1. Madecassol Yanık Merhemi

en iyi yanık kremi

en iyi yanık kremi

Madecassol yanık merhemi, doğal bir yapıdadır. Yanık sorunu olanlar, hatta hamileler ve emziren annelerde dahil olmak üzere herkes bu kremi kullanabilir. Bitkisel formu sayesinde hem güvenilir hem de sadece yanıklarda değil yara izleri için de kullanılmaktadır. Cildi onaran krem, Centella asiatica adlı bitkisel içeriğe sahiptir.

Kullanıcıları tarafından kokusu da beğenilen bu merhemi, lazer epilasyon sonrasında ve cilt bakımı sonrası tahriş olan cildinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sivilce, yanık ve yara izlerini düzgün kullanımı sonucunda azaltır. Uçuk tedavisi için kullanılabilir.

2. Silverdin Krem

Doktor reçetesi ile satın alınabilinen Silverdin Yanık ve Yara kremi, bu konuda en bilinen kremlerdendir. Yaralarda ve yanıklarda iltihap oluşumunu engellemeye çalışan bu krem, gümüş sülfadiazin içerir.  Bu içerik çabuk iyileşme sağlarken aynı zamanda sızıyı da azaltır.

Sadece yetişkinlerin kullanımı için değil, çocukların ufak tefek yaralanmalarında veya yanık durumlarında da tercih edilebilir.

 

3. Hametan Krem

Hametan krem de yine ilk iki sıradaki yanık kremleri gibi oldukça etkilidir. Doktor reçetesiyle alınabilmektedir. 1. ve 2. derece yanık tedavisinin yanı sıra, leke ve sivilce tedavisinde de oldukça etkilidir. Pişiklerde, çatlaklarda, ameliyat dikişlerinin tedavisinde önerilmektedir.

Hücre oluşumunu desteklediği için bazı hanımlar Hametan kremi cilt bakımında da kullanmaktadır. Bebek, çocuk ve yetişkin herkesin kullanabileceği bir üründür.

 

4. Lamiderm Krem

Lamiderm krem, yanık bölgedeki su kaybını %75 azaltırken aynı zamanda dokuya oksijen sağlar. 1. ve 2. derece yanıklara iyi gelen Lamiderm krem, yatak yarası olanlarında sıkça başvurduğu bir kremdir. Güneş yanığı tedavisi, lazer epilasyon sonrası kullanımı içinde idealdir.

 

 

 

5. Derisiv Krem

en iyi yanık kremi , kremleri

İçeriğinde Silverdin gibi gümüş sülfadiazin bulunmaktadır. Yanık ve yaralarda bakteri oluşumunu engelleyerek enfeksiyonu önlenemektedir. Doktor reçetesiyle satılan Derisiv krem, yanık ve yara sızısını azaltmaktadır.

6. Fito Kremen iyi yanık kremi , kremleri

Doktor tavsiyesiyle yazılan Fito krem, bakteri oluşumunu önler. En zor yanıklarda da etkilidir. Ayrıca sivilce izi ve lekelerde yine tercih edilmektedir. İyileşme süresi uzamış olan yanık ve yaralar için özellikle kullanabilirsiniz.

 

 

 

7. Silvadiazin Krem

Yanıkların su toplamasına veya enfenksiyon kapmasına engel olmak için doktorlar tarafından reçete edilen Silvadiazin krem, ağrıyı oldukça azaltır. İçeriğinde bulunan gümüş sülfadiazin sayesinde yanığın sızısını, ağrısını alır. Dokunun üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur.

 

 

 

8. Silvamed Krem Nedir?

İçeriğinde  gümüş sülfadiazin bulunan Silvamed, tüm yara ve yanık sızılarını azaltır. İltihabın yayılmasını önler. Doktor reçetesiyle alınabilir. Çok kısa bir zamanda yanıkların ve yaraların iyileşmesini sağlar. Güneşlenirken farkedilmeyen ama sonrasında ciddi ızdırap olan güneş ya

nıklarının tedavisinde de oldukça etkilidir.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general