En Etkili Yara İzi Giderici Kremler- Yara İzlerine İyi gelen Krem Tavsiyeleri

En Etkili Yara İzi Giderici Kremler- Yara İzlerine İyi gelen Krem Tavsiyeleri

 

 Piyasada, yara izi için satılan, pek çok krem mevcut. Sizler için en etkili olanlarını bir araya getirdik. Dünya üzerinde en çok beğenilen ve tercih edilen yara kremlerine hep beraber göz atalım;

1. Contractubex Jel-Krem

Contractubex Jel-Krem

Neden Seviliyor?

Yara izleri denince akla ilk gelen krem elbette ki Contractubex oluyor. Sadece yara izlerine iyi gelmekle kalmayan bu jel krem,dikiş sonrası kullanıma çok uygun. Çatlaklara ve yanığa da iyi geldiği bilinen kremin kullanımı sonrası cildi Güneşe maruz bırakmamak gerekiyor. 

 Doktor tavsiyesiyle yazılsa bile devlet kremin ücretini karşılamıyor, bu nedenle kendi cebinizden ödeme yapmanız gerekiyor.

2. Expigment Krem

Expigment Krem

Neden Seviliyor?

İçeriğinde Hidrokinon bulunur bu yüzden doktor tavsiyesiyle kullanılabilir. Piyasada ki en etkili yara izi yok eden kremlerden biridir ancak cildi soyarak tedavi eder. Kullanımının ardından Güneş’e çıkmak bu ürün için de sakıncalıdır. Güneşe çıkmak zorundaysanız cildinizde Expigment krem olmadığından emin olmalısınız. Yara izlerinin haricinde güneş lekelerine ve yanıklarına da etki eder.

3. Scarex Jel-Krem

Scarex Jel-Krem

Neden Seviliyor?

Özellikle sezeryan doğum sonrası doktorlar tarafından tavsiye edilen bu silikonlu krem,sadece ameliyat izlerinde etkili olmakla kalmaz. Scarex krem-jel, dövme sildirenlerin de çokça başvurduğu leke gideren bir kremdir.Ayrıca, Güneş lekelerinde,sivilce sonrası kalan lekelerde,tüm ameliyat izlerinde etkilidir.

4. Xeragel Krem

Xeragel Krem

Neden Seviliyor?

 Çocuklar için de uygun olan Xeragel jel,silikonluludur. Ürün asla açık yaraya veya yeni kapanmış bir yaraya uygulanmamalıdır. Temiz bir cilde sürülmesi gerekmektedir,bölgeyi yıkamadan ürünü sürmeyin. Çok etkilidir,yüzde yüz silikondur. Günde 2 defa sürülen jelin, etkisini göstermesi için, sürüldükten sonra o bölgeye 10 dakika da masaja ihtiyacı vardır.

5. Mederma Krem

Mederma Krem

 Bitki özü içeriğiyle dikkat çeken Mederma Krem, ameliyat izlerinde,akne izlerinde etkilidir. Cildi kurutmaz,nemlendirme özelliği yüksektir. Günlük kullanım gerektiren kremin günde 3 kez sürülmesi gerekiyor. İnce bir tabaka halinde sürüldükten sonra, masaj yaparak yara izi olan bölgeye yediriliyor.

6. Dermatix Sigel Ultra Jel

Dermatix Sigel Ultra Jel

Neden Seviliyor?

Kutusunun üzerinde olgunlaşmamış yara tedavisinde yazan bu jel-krem,yaralar henüz kızarıkken, yani yara kalıcılaşmamışken kullanılan bir ürün. Yağsız ve şeffaftır. Sürmeden önce bölgenin temizlenmesi gerekir. Sürdükten sonra hemen kurur. Kuruduktan sonra üzerine rahatlıkla makyaj yapılabilir. Çünkü yapısı dediğimiz gibi şeffaftır.  Kırmızı,koyu renk ve kabarık yaralarda etkilidir.

7. Lamiderm Krem

Lamiderm Krem

Neden Seviliyor?

Özellikle yatak yaralarında tercih edilen Lamiderm krem,hem yanık hem de yara kremidir. Nemlendirici özelliği oldukça yüksektir.

Güneş lekelerine, radyoterapi sonrası oluşan eriteme, lazer veya başka bakımlar sonrası meydana gelen sorunlara, enfekte olmamış yaralara, 1.2 derece yanıklara, ameliyat dolayısıyla oluşan kesik yaralarına iyi gelir ve gidermeye,azaltmaya yardımcı olur.

8.Fenirepair Jel-Krem

Fenirepair Jel-Krem

Neden Seviliyor?

Ağrı kesici özelliği bulunan bu jel-krem, yara üzerinde çok etkilidir. Nemlendirme özelliği de olan Fenirepair, çocuklar için de kullanıma uygundur. Hücre yenilenmesini hızlandırır.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general