Trump Ailesi Hakkında Bilmediğiniz 10 Kişi

10-Donald Trump’ın Oğlu Donald Trump!

Evet Başkan’ın 39 yaşında, adı  Donald Trump olan bir oğlu var. Trump’ın ilk karısı olan  Ivana Zelnickova’dan doğdu ve en büyük oğlu o. Tıpkı babası gibi, Donald Junior da eşi Vanessa Haydon ile birlikte beş çocuğa sahip. The Trump Organization’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Donald Junior ,kardeşi Eric ile birlikte yönetici olarak çalışıyor. Babası gibi o da Pensilvanya Üniversitesi’nde okudu. Ekonomi bölümünden mezun oldu.

Birçok kişi bunu bilmiyor ama Aspen Colorado’ya taşındı ve yaklaşık bir yıl babasından ayrı yaşadı. Barmen olarak çalıştı ve geceleri bir kamyonda uyurken görenler oldu.Sonrasında Newyork’ a dönen Trump,şuan da babasının izinden gidiyor.

9- Ivanka Trump

Ivanka, Trump’in ilk evliliğinden ilk ve tek kızıdır, 35 yaşında olan Ivanka Presbiteryen olarak yetiştirilmiş ama Temmuz 2009’da Ortodoks Yahudiliğe dönmüştürç.Jared Kushner’la evlenen Ivanka Trump,abisi gibi Pensilvanya Üniversitesi,Ekonomi bölümünden mezun oldu.

Ivanka, annesi gibi başarılı bir model ancak zaman zaman babasına destek oluyor.Modellikten başka çok satan bir yazar ve bir işkadını yönüde vardır. 2007 yılında  kendi markası olan Ivanka Trump Fine Jewelry’i kurarken  ‘Dynamics Diamond Corp’ ile ortaklık kurdu. Moda koleksiyonlarına birkaç yıl sonra giysiler, çanta, ayakkabı ve diğer aksesuarları ekledi. Başarıları burada bitmedi, aynı zamanda yazı dünyasına alışkın olan Ivanka,bazı eleştiriler de yaptığı  ilk kitabı ‘The Trump Card: İş ve Yaşamda Oynama’ kitabını yayınladı. Kısa süre önce,yani Mayıs 2017’de başka bir kitap yayınladı.Yazdığı –kitaplar, hayatta başarılı olmak ve çalışmak isteyen kadınları hedef alıyor.

8-Eric Trump

Eric Trump, Donald Trump’in ikinci oğlu ve ilk karısından olan  üçüncü çocuğu. Tıpkı kardeşleri gibi, babasının işadamı olma yolundaki adımlarını izlemiş olsa da Pennsylvania Üniversitesi’ne gitmeyen tek kardeş kendisi.. Halen Genel Müdür Yardımcısı ve Trump Organizasyon’da Mütevelli Heyetindeki görevini sürdürüyor. Ayrıca, Tennessee’deki bir araştırma hastanesinde ölümcül hasta çocuklar için  Vakfı kuran Eric Trump,bu vakıfa adını vermiş.. Buna ek olarak, yaklaşık 200 dönümlük alanı kaplayan Trump Winery adında, Virginia’da  çok büyük bir bağ işletiyor. 2015 yılında bu alana 25.000 metrekare lüks bir otel ekledi.

7-Tiffany Trump

Tiffany, ikinci eşi Marla Maples’tan olan tek çocuğu. Şu anda 23 yaşında.O şarkıcı olmak ve adını söyleyen bir kalabalığın önünde hayalini gerçekleştirmek istemiştir.ve şanslıdır ki babasının çok parası vardır.18 yaşındayken, “Bir kuş gibi” adlı ilk şarkısını kaydeden Tiffany’nin şarkısının sözlerin çoğunun anlaşılmaz olması nedeniyle neredeyse kimse tarafından dinlenmedi.Başarısızlığına rağmen, hala bazı sitelerden indirilebiliyor.

6.Barron Trump

Barron Trump,Donald Trump’ın 3. eşi Melania Knauss’la olan tek çocuğu.11 yaşındaki  Barron,Trump’ çocuklarının en küçüğü ve en şirini. İki dilli olup Slovence ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor Ayrıca,  ‘Oprah Winfrey Şovu’ gibi TV şovlarında misafir oldu ancak büyüdükçe anne-babası onun dikkat çekmesini istemiyor.Prestijli Columbia Gramer ve Hazırlık Okulu’na gidiyor.

5-Torunları

Beş çocuğunun yanında Trump’ bir torun ordusu var! Donald JR ve eşi Vanessa’nın 5 çocuğu var. Duygusal ve profesyonel olarak babasına çok yakın olan Ivanka Trump’ın kocası Jared’dan 3 çocuğu var.
Trump’ın oğlu Eric ve eşi de bu yıl bir çocuk bekliyorlar, böylece bir başka torun daha yakında listeye eklenecek.

4- Ivana Zelnickova(İlk Karısı)

Ivana Zelnickova bir Çek-Amerikalı,iş kadını ve eski mankendir. Trump ile evlenmeden önce 1971’de bir emlâkçı ile evlenen Zelnickova, 1973’te boşandıktan sonra Çekoslovakya’yı terk ediyor ve bir çocukluk arkadaşı olan George’un  yaşadığı Montreal’e taşınıyor. Macgill Üniversitesi’nde akşamları ingilizce kursuna gidiyor ve  bir kayak pistinde çalışıyor. 1970’lerin ortalarından itibaren New York’ta yaşıyan Ivana; bir gayrimenkulcü olan Fred Trump’un oğluyla tanışıyor. O ve Donald birbirlerine resmen vuruluyor ve 1977’de evleniyorlar. Onların lüks düğünün şehirde ki herkes konuşuyor.O Üç büyük Trump çocuğunun annesidir.

1990’lı yılların başında bazı söylentiler dolaşmaya başlıyor.Ivana boşanma davası açıyor,çünkü Trump başka biriyle bir ilişki yaşıyor. Mahkeme kararı gazete manşetlerini dolduruyor.1991’deki boşandıktan sonra, bu zamana kadar iki kez daha evleniyor.. Ivana Zelnickova şu anda 68 yaşında.

3- Marla Maples (2. Karısı)

Marla Maples, Gürcistan’lı bir aktris. Ama çok ünlü olması birkaç TV şovunda ve filmde görünmesine rağmen Trump’ın karısı olması nedeniyle olur. Trump ve Ivana’nın ayrılmasına neden olan gizemli “diğer kadın” oydu. Kendisi tabi ki bunu onaylamadı ya da reddetti ancak söylenenlere göre 1989’dan beri birlikteler.Çift ancak 1993’te birlikte görüntü verdiler.Tek kızları Tiffany doğduktan iki ay sonra,1994’te çift, ‘Bel Air’in Fresh Prensi’ bölümünde ortaya çıktı. Ayrıca 1996 ve 1997 yıllarında Miss Universe ve Miss USA fuarlarında ev sahipliği yaptılar. Ancak 1999 yılında boşandılar.Marla şu anda 53 yaşında.

2- Melania Trump (Üçüncü Karısı)

Donald Trump’un üçüncü ve şimdiki eşi. Melania Knauss olarak Slovenya’da doğdu, ancak 2006’da tam olarak bir Amerikan vatandaşı oldu. Sadece beş yaşındayken modellik yapmaya başladı ve şu anda 47 yaşında  1996’da New York’a taşınmadan önce, Milano ve Paris’te modellik yapmıştır.

Eylül 1998’de moda haftasında bir partide Donald Trump’la tanışıyorlar. O sırada Trump Marla’dan ayrılmış, ancak boşanmamışken  yine de Melania ile bir ilişki kurdu. 2004’te nişanlandıklarını ilan eden çift Ocak 2005’te evlendi. Çiftin tek oğlu Barron 2006’da doğdu.

1-Fred Trump

Donald Trump’ın Ablası Marianne, Birleşik Devletler Temyiz Mahkemesinin Kıdemli Hakimi’dir. Küçük kardeşi Robert emekli bir gayrimenkul geliştirme şirketinin sahibi  ve şu anda Zenimax Media’nın yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Ve, küçük kız kardeşi Elizabeth bankacılık yapıyor.

Trump’un hayatı üzerinde en büyük etkiye sahip olan ağabeyi Fred Jr idi. Babası ve kardeşleri kadar iddialı birisi değildi, fakat ailede çatışmalara neden olan,hayal kırıklığı yaratan biri olarak  görülüyordu. Sürekli olarak verilen kabul mücadelesi Freddy 20 yaşında  alkolik olmuştu. 1981 yılında  bağımlılığına yenik düşerek 42 yaşındayken öldü ve bu da Trump’ın alkolden uzak durmasına yol açtı. Trump, kardeşinin acı çekmesini izlemiştir,bu yüzden kendi çocuklarına da alkol ve sigaradan uzak durmalarını şiddetle öneriyor.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general