Moğol savaşçıları, yaylarını ve oklarını rakiplerini hedeflemek için kullanma konusunda kesin mükemmellerdi. Kendi atölyeleri,silahları, yiyecek temin eden yerleri,çelik tedarikçileri vardı. Onların taktik becerileri o kadar yaratıcıydı ki, zırhları ve malzemeleri daha güçlü düşmanlarını bile yeniyorlardı.

Her birinin farklı amacı olan  oklar ve yaylar ürettiler.O, Ok ve yayları onları güçlü bir taraf haline getirdi. Üstelik onların eğitimleri o kadar iyiydi ki, yay ve ok olmadan bile vahşice dövüşmeyi biliyorlardı. Çok dayanıklılardı. Hiçbir yiyecek veya su olmadan devam edebilir ve gerektiğinde kendilerini savaşta feda ederlerdi. Gerçekten de, bu listedeki efsanelerdendirler.

3-NiNJALAR

Japon kökenli Ninja savaşçıları 15. yüzyılda ölümcül güçlerini gösterdiler. Japonca’da, Ninja savaşçıları, “çalmak” anlamına gelen Shinobi savaşçıları olarak bilinirler. Erken zamanlarda, Ninja savaşçıları aslında cesur savaşçılara dönüşen gizli bir asker yani ajan grubuydu. Bu cesur casuslar,suikastler ve ölümcül savaşı gerçekleştirmek için kiralanmışlardı. Okehazama Savaşı’ndaki ve 1560’daki Shimabara İsyanındaki rolleriyle, en ölümcül taktikleri sergilemişlerdir.

Şöhretlerinin yükselişi Sengoku dönemindeydi. Bu dönemde Iga ilinde faaliyet göstermeye başladılar. Rüzgardan veya bir yapraktan daha sessiz oldukları bütün kaynaklarda yazmakta.Ayrıca son derece çevik oldukları,koyu renk giyindikleri, karanlıkta kendilerini çok iyi kamufle ettikleri ve sessizce saldırdıkları da biliniyor. Normal bir çiftçi ekipmanını usta tekniklerle,ölümcül bir silah olarak kullanırlardı.. Bazı silahlar, Ninjalar’ın, Ninja To’nun, Wakizashi’nin ve Tanto’nun adını taşıyordu.

2-ŞÖVALYELER

Ağır zırh elbiselerini giyen şövalyeler, savaşlardaki çok cesaretlilerdi. Çoğumuzun birkaç adım bile geçiremeyeceği ağır kıyafetlerde, şövalyeler aşırı koşullar ve sıcak ortamda cesurca savaşıyordu.

Bir atın üzerindeyken, hızlı reflekslerle saldırma yetenekleri çok iyiydi. Bu şövalyelerin bir çoğu, özellikle İngiltere ve Fransa arasındaki Yüz Yıl Savaşlarında savaştılar. Ülkelerinin bağımsızlığı için savaşan William Wallace gibi şövalyeler acımasızca savaşan kahramanlar olarak hatırlanır. Bazı şövalyelerin, kılıçlarıyla yüzlerce kişiyi öldürdüğü biliniyor.

Benzer şekilde, Sir William Marshal, sadık ve cesur olduğu için,meşhur bir şövalyeydi. Şövalyelerin kullandığı silahlar arasında balta, kılıç, bıçak, hançer bulunuyordu.

1-SAMURAYLAR

Her zaman en ölümcül savaşçılar olarak bilinen Samuraylar, Japonya’nın ortaçağ döneminde ve ilk yıllarında savaşçı bir gruptu. Samuray savaşçılarının kılıç gücü yaygın olarak biliniyordu ve cesur kalplilerdi.

Bir kişi bir Samurai savaşçısı olmak istediğinde, bushido koduyla yaşaması öğretilirdi.; yani savaşçı felsefesi.  Aşırı cesaretlilerdi,atlarından düşen veya öldürülen Samuray savaşçılarının birçoğu prestijlerini korumak için kendilerini öldürürdü. Samuray savaşçıları, İmparator Meiji’nin modern bir ordu  kurulması emrini vermesine birincil silahlı kuvvetler olarak görev yaptı.(1873) Hiç şüphe yok ki  Samuray savaşçıları ölümcül savaşçılardır.