Rüyalar Üzerine 10 Gerçek

10. Rüyalarınızın % 90’ını Unutursunuz.

Uyandıktan sonra 5 dakika içinde rüyanın yarısı unutulur. 10 dakika içinde de % 90’ı gider.

9-Herkes Rüya Görür,

Her insan rüya görür (aşırı psikolojik rahatsızlıkları olanlar hariç).Ancak erkeklerin ve kadınların farklı rüyaları ve farklı fiziksel reaksiyonları vardır. Hem erkek hem de kadınlar ,rüyaları ile cinsel anlamda fiziksel reaksiyonlar yaşarlar ; Erkeklerde ereksiyon şeklinde olurken kadınlarda  artan vajinal akıntı şeklindedir.

8. Sadece bildiklerinizi rüyanızda görürsünüz.

Hayatımız boyunca yüz binlerce yüz görüyoruz, bu nedenle beynimizin rüyalarımızda kullanacağı sonsuz bir yüz bankası var.Rüyalarımızın büyük bir bölümünde yabancılar vardır. Zihninizin o yüzleri uydurmadığını biliyor muydunuz ?Bunlar hayatınız boyunca gördüğünüz gerçek insan yüzleri, ancak bilmiyor veya hatırlamıyoruz.

7-Görme Engelli İnsanların Rüyası

Doğduktan sonra görme engelli  olan insanlar rüyalarında görüntüler görebilirler. Görme engelli doğanlar ise doğmuş insanlar herhangi bir görüntü görmüyor, ancak biliyoruz ki görme engelliler,gözleri görmediği için diğer duyularını çok fazla kullanıyorlar ve bu da o duyuların gelişmesini sağlıyor. . Buna da süper duyu deniyor.Yani sesler, kokular, dokunuşlar ve duygularını da içeren rüyalara sahipler.

6-Herkesin Rüyaları Renkli Değildir

Gözleri sorunsuz gören insanların% 12’si siyah beyaz rüya görürler.Eskiden siyah beyaz Tv izleyenler olduğu için bu oranın daha yüksek olduğu düşünülür.

5-Hayvanlarda rüya görürler

Yapılan araştırmalar bazı hayvanlarında rüya gördüğü yönünde.

4-Rüyalar sembolik dilde konuşurlar.

Bir rüya görürsünüz ama aslında sonradan düşününce rüyanın asıl temasının o olmadığını farkedersiniz.Yani belirli bir konuda rüya görürsünüz ama rüyanın anlamı gördüğünüz şey değildir.Mesela rüyanızda ağaç görürsünüz,ağacın anlamı uyanınca ağaç göreceksiniz gibi değildir.Her şeyin bir sembolü vardır.

3-Rüyalarda çok sık  hissedilen duygu endişe

Negatif duygular pozitif duygulardan daha sık hissedilir.Uzun süre sigarayı bırakanlar, normalde yaşayacaklarına göre çok daha canlı düşler görürler.Çoğu rüyasında, kendilerini sigara içerken görürler ve panik ve suçluluk gibi olumsuz duygular hissettiler.

2-Rüya Gerçekle Birleşebilir

 Örnekle anlatacak olursak;Uyurken fiziksel olarak susadığınız zamanlar olur ve zihniniz bu hissi rüyaya dahil eder. Ya da yakınlardan bir müzik sesi duyarız bu rüyamıza dahil olabilir.

1-Uyurken neredeyse felç olunuyor

Vücudunuz uyku esnasında neredeyse felç olur.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general