Kraliyet Dadısının Bilinmeyenleri,Norland Dadılık okulu,Kensington Sarayı

İngiltere’de geleceğin kralını veya kraliçelerini yetiştiren Turrion Borrallo ile ilgili bilmediğiniz şeyleri sizler için derledik;

Prens William ve Kate Middleton çocuklarının bakımlarına yardımcı olmak için,dünyanın en seçkin dadı okullarından birinde okumuş tam zamanlı dadı Maria Teresa Turrion Borrallo’ya sahip. 

1.Asla evlenmeyecek ve çocuk sahibi olmayacak

İlk başta,William ve Kate bir dadı istemediklerini söylese de sonrasında bu durumdan vazgeçtiler.Şuan 3 çocukları var ve Turrion Borrallo onların dadılığını yapıyor.Bu dadı asla evlenmeyecek ve kendi çocuğunu doğurmayacak.Kraliyet Sarayında dadılık yapmak hiç de göründüğü gibi değil.

2. Kraliyet dadısı çok çok az makyaj yapabilir ve saçlarını toplamak zorundadır.

Aslında bu Dadılık Okulu Nordland’ın öğrencilerine öğrettiği genel bir kuraldır.

Makyaj çok az olabilir,saçlar açılamaz,bir çift küpe takmalarına izin verilir ve sadece keçe bağcıklı ayakkabılar giyebilirler.

Üniformaya gelince özel günlerde giyilmesi gerekir ama evin dışında özel gün harici şart değildir.

3.Kraliyet dadısı,yılda 75 bin pount yani aylık yaklaşık 40 milyar kazanıyor.

İngiltere standartlarına göre aslında çok da abartı bir maaşı yok.

 4.Defansif sürüş ve Savunma dersleri almış.

Dadılıkta son derece prestijli olan Norland Okulu’nda eğitim almış olan Turrion Borrallo, kraliyet çocuklarını bir yere götürmesi ve gezdirmesi gerektiği için savunma, terörle mücadele teknikleri ve defansif sürüş konusunda eğitilmiştir.Bu eğitimi Norland Okulu bütün öğrencilerine vermektedir..Okuldan bir öğrenci olan Hannah Brown, bazı gazetelere “kayma tehlikesi” eğitimi aldıklarını söylemiştir;bu eğitimde bir aracın yeteneklerini test edebilmesi için kasıtlı olarak kayganlaşan dairesel bir alan oluşturulmuştur ve burada dersler yapılmıştır.

5. Dadı Turrion Borrallo,Kensington Sarayı’nda kraliyet ailesi ile birlikte yaşamaktadır.

3 çocuğun dadılığını elbetteki sarayda yaşarak yapıyor.

6.Kraliyet gezilerinde aile ile birlikte seyahat ediyor.

Turrion Borrallo, 2016 yılında Kanada’da ki kraliyet gezilerine katıldı ve sonrasında onlarla birlikte 2017’de Almanya’ya,Polonya’ya ve  2014’te ise Avustralya’ya seyahat etti.

7.Norland Okulu, İngiltere’de türünün tek okulu.

Kraliyet dasının okuduğu ingiltere’de bulunan Norland Dadılık Okulu en fazla 90 kişi kabul ediyor.Okulun tamamlanması dört yıl sürüyor.Öğrenciler 4. sene bir ailenin yanına yerleştiriliyorlar. Mezunnlar hem Gloucestershire Üniversitesi hem de Norland Okulu diplomasına sahip olurlar.Son sene 15 bin pount gibi bir ücrete çalışırlar.Bu da yaklaşık 90 bin lira ediyor.

8. Norland Okulu mezunları dünyanın en prestijli ailelerinin yanında çalışıyor.

Norland Okulu mezunlarının,her biri ortalama altı iş teklifi alıyor ve birisini tercih ediyor.Müdür yardımcısı Mandy Donaldson, Business yaptığı açıklamalarda,öğrencilerinin birçoğunun yüksek profilli aileler için çalışmaya devam ettiğini açıkladı. Will ve Kate’den başka, Norland öğrencileri diplomatlar,artisler ve rock starlar için çalıştı ve çalışıyorlar.

9. Turrion Borrallo kraliyet çocuklarını iki dilde geliştirmeye çalışıyor.

Prens George ve Prenses Charlotte’ın çocuklarının dadıları İspanyol asıllı ve çocuklarla iki dilde iletişim kuruyor.Borrallo sayesinde İlk çocuk George daha okul öncesi dönemdeyken bile İspanyolca iletişim kurabiliyordu.

10.Borrallo bazen çok özel bir üniforma giyer.

Gözlemciler, Turrion Borrallon’un Pippa Middleton’un düğününde ve Prenses Charlotte’un vaftizinde bile hep o kahverengi elbiseyi giymesinden dolayı çok şaşırdılar.Ama bu üniforma Nordland Okulu öğrencilerine ait bir giysi ve böyle giyinmeleri öğretiliyor okullarında.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general