Hollywood Yıldızı Olmadan Önce Evsiz Olan Oyuncular

Hollywood Yıldızı Olmadan Önce Evsiz Olan Oyuncular

6-Charlie Chaplin

10 yaşındayken  yani 1899’da Charlie Chaplin ve kardeşi Sydney kendi yaşamlarını kazanmak zorunda kaldılar. Onların babası aktör,Charles Sr. öldü ve  şarkıcı ve komedyen anneleri Hannah, zihinsel hastalıklarla uğraşıyordu.

Chaplin, bir Londra Türk topluluğu olan “The Sight Lancashire Lads”da bir dansçı olarak başladı ve William Gillette’in oynadığı Sherlock Holmes adlı sahne şovunda rol aldı. Daha sonra Chaplin, Birleşik Devletler’e göç etmeden önce komedyen olarak Voudeville’de kariyer yapmaya başladı. Orada, Mack Sennett ve Keystone Film Şirketi’ne katıldı.

Bir düzine  komedide oynadıktan sonra Chaplin kendi stüdyosunu açtı ve bağımsız bir yapımcı oldu. United Artists ile birlikte Şehir Işıkları , ve Büyük Diktatör gibi  daha sekiz film yaptı .

Sırtındaki gömlekle  işe başlayan genç adam  Hollywood’un en başarılı ve kalıcı yıldızlarından biri oldu.

5-Jim Carrey

Babası Percyi,muhasebecilik işini kaybettiğinde Jim Carrey sekizinci sınıfa gidiyordu. Aile ekonomik belirsizliklere kapıldı ve Carrey ve kardeşleri çalışmak zorunda kaldılar. Ontario’daki babasının güvenlik görevlisi olarak bir iş bulmayı başardığı tekerlek fabrikasını temizlediler. Bundan başka, Carrey ek işler de yapıyordu.

Babası bir güvenlik görevlisi olarak çalışmayı bıraktığında, Carrey ve ailesi malesef evsiz kaldı ve Volkswagen kamp kamyonetinde yaşamak zorunda kaldı,gecelerini farklı kamp yerlerinde geçirdi.Carrey’nin en büyük kız kardeşi, avludaki bir çadırda yaşıyordu.

1977’de 15 yaşındaki Carrey, şovmen olarak kariyerine başladı. Annesi tarafından sarı bir kıyafet giydirildi ve Toronto’nun Yuk Yuk kulübünde çalışmaya başladı.

Başarılı bir başlangıca rağmen Carrey ısrarcıydı. Diğer Toronto komedi kulüplerinde de düzenli olarak çalıştı ve profesyonel bir komedyen olarak kariyer yapmak için kendini adadı.

1979’da Los Angeles’a taşındı. Komedi gösterisi sırasında Rodney Dangerfield performansını gördü ve Carrey’yle anlaşma imzaladı.Peşinden filmleri geldi.

Onun atılımı Hayvan Dedektifi ardından Maske , Salak ile Avanak  ile başladı ve  Yalancı Yalancı gibi diğer filmleriyle devam etti. Carrey artık kendini çoktan kanıtlanmıştı, gişe rekorları kırdı ve evsizliği artık çok uzak geçmişinde  bir deneyim olarak kaldı.

4-WC Fields

1891’de babası bir kürekle  vurarak kendine zarar verdiğinde, 11 yaşındaki WC Fields üzüntülü gülümsedi. Babası ona bir de yumruk attı ve ertesi gün Fields evden ayrıldı. Babası yokken annesini ziyaret etmek için kısa bir süre geri döndü.

Bir süre evsiz kalan bu çocuk boş bir çukurda yaşadı.Daha sonla bir klübün binasına bakmaya başladı.

Mağazaların fırın ürünlerinden ve konut sakinlerinin sütlerinden çaldı. Salonları müşterilerine ücretsiz öğle yemeği sunuyordu.Onlarla beslendi.Gerçekten büyük sıkıntı yaşayan Fields’in şansı bir yerde döndü.

Fields, eğlence kariyerine Pennsylvania,Asya, Avustralya, Avrupa, Güney Afrika ve diğer ülkelerde performans gösteren bir hokkabaz olarak başladı.

Kısa bir süre sonra, filmlerde de rol aldı.Paramount Studios’da çalıştı, burada kendi senaryolarından bazılarını yazdı.En çok bilinen filmleri The Bank Dick ve My Little Chickadee’dir .

3-Sylvester Stallone

Bugün,Sylvester Stallone çok başarılı, dünyaca çapında bir oyuncudur.Ancak 1970’li yıllarda, zaman zaman evsiz kalan oyuncu,hayatla mücadele ediyordu.Aile köpeği için bile yiyecek satın alamıyordu ve en yakın arkadaşı olan bu köpeği satmak zorunda kalmıştı.

1975 yılında Stallone yirmi yaşındayken ağır bir şampiyona savaşında Muhammed Ali’yi deviren ,Chuck Wepner’den esinlenlenerek Rocky’nin senaryosunu yazmaya başladı.

Üç gün içinde Rocky’nin senaryosunu yazmayı bitirdi . Yapımcılar ona senaryo için 350,000 dolar teklif edince, Stallone yalnızca Balboa’yı oynatırlarsa kabul edeceğini söyledi.Onun duruşu cesurdu. Bankada sadece 100 doları vardı.Stallone rolü oynamak için 35.000 dolar almayı kabul etti ve senaryodan kazanmaktan vazgeçti.

2-Halle Berry

 

1987’de, 21 yaşındayken, Halle Berry, New York’ta yalnız yaşıyordu. Sıkışıktı,kirasını ödeyemiyordu. Annesi Judith Ann’den para istedi ve annesi onu asla geri çevirmezdi ama bu sefer farklıydı. Annesi reddetti. Sonuç olarak, Berry  sığınma evinde yaşamak zorunda kaldı.

Annesiyle 18 ay boyunca konuşmadı.Emmy ödüllü aktris, güzellik kraliçesi oldu, modelik yaptı ve yapımcı da oldu. 2002 Yılının Akademi Ödülünde En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül kazandı. Çok çeşitli filmlerde oynadı . Berry, artık eğlence sektöründeki en prestijli ödüllerini kazanan oldukça zengin bir ünlüdür.

1-Hilary Swank

Anne-babası ayrıldıktan sonra Hilary Swank ve annesi Judy Kay,Los Angeles’a taşındılar ve burada Swank sergi sektöründe iş aradı. Ayrıca bir arkadaşının evinde uyuyorlardı fakat arkadaşları evi sattığı için orada kalmalarına izin verilmedi.

Swank ve annesi şiltelerin üzerinde uyudular.Şişme yatakta uyudukları da oldu.Güzel gelişmeler oldu ve evsizlikleri uzun sürmedi. Gelişinden birkaç ay sonra bazı roller üstlendi.

Swank, 1992’de Vampir Avcısı Buffy’yle bir film oyuncusu olarak sinema dünyasına giriş yaptı. Daha sonra, Karateci Kız ve Erkekler Ağlamaz gibi filmlerde rol aldı . O  Altın Küre  ödülü kazandı.Evsizlikten En İyi Kadın Oyuncu ve Akademi Ödülüne uzandı.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general