En Güzel Güney Kore Dizileri

1.GOBLİN

Oyuncular:

Kim Go-Eun Gong Yoo Lee Dong-Wook
Yoo In-Na Yook Sung-Jae

Yıl:  2016-2017

Dizi Bölüm Sayısı: 16

Secret Garden, A gentleman’s Dignity, City Hall, Heirs ve son olarak da Descendants of the Sun dizisinin senaristi Kim Eun Sook’a ait bu dizi listemizin ilk sırasında.Başrolde ise Gong Yoo var.Gong Yoo Goblin Karakterini canlandırıyor.Goblin ne demek diye soracak olursanız, eski Kore masallarında geçen bir mitolojik varlık veya cin diyebiliriz.Goblinimiz 937 yaşındadır ve sevdiklerinin ölümlerine şahit  olmuştur.Ölümsüzlüğü sonlandırabilmesi için bir geline ihtiyacı vardır ve bu gelini  yıllardır beklemektedir. Bir gün hafıza kaybı yaşayan ölüm meleği ( Azrail) Lee Dong Wook ile yolları kesişir ve birlikte yaşamaya başlarlar.Anlatılmaz,izlenir tadında bir dizidir.İyi seyirler

2.THE HEİRS

Yıl:  2013

Dizi Bölüm Sayısı: 20

Oyuncular:
Park Shin-Hye Lee Min-Ho Kim Woo-Bin
Park Shin-Hye Lee Min-Ho Kim Woo-Bin
Park Hyung-Sik Kang Ha-Neul Choi Jin-Hyuk
Park Hyung-Sik Kang Ha-Neul Choi Jin-Hyuk
The Heirs dizisini listemize 2. sıraya almamızın nedeni tabiki her biri ayrı ayrı mükemmel olan oyuncu kadrosu.2013 yılında çekilen bu dizinin oyuncularının her biri şuan farklı farklı dizilerin başrol oyuncuları.Bu diziyi kaçırmayın.Konusuna gelince;Dizimiz, zengin gençlerin ve sıradan ama  saygı gören,fakir bir aileye sahip Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) ile olan arkadaşlıklarını ve gençlik aşklarını anlatıyor.

3.HEALER

 

Oyuncular:

Ji Chang-Wook

Park Min-Young

    Yoo Ji-Tae

Yıl: 2014-2015

Dizi Bölüm Sayısı: 20

Aksiyon ve Romantik Komediyi bir arada sunan bu güzel kore dizimizin başrolünde Ji Chang-Wook ve Park Min-Young vardır.Kim Moon Ho tanınmış bir yayın şirketinde başarılı bir muhabirdir.Günlerden bir gün eski zamanlarda yaşanan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir.Özellikle dava ile alakası olan kişilere yaklaşır ve onlarla iletişime geçerek yardımcı olur.Bunu yaparken amacı gerçekleri su yüzüne çıkarmaktır.Bu konuda ona internette muhabirlik yapan Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve “Healer”“Healer” olarakta bilinen ajan  Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) yardım eder.

 

4.MAN FROM THE STARS

 

Dizi Bölüm Sayısı: 21

Yıl: 2013

Oyuncular:
Kim Soo-Hyun Jun Ji-Hyun
Kim Soo-Hyun Jun Ji-Hyun
Shin Sung-Rok Park Hae-Jin
Shin Sung-Rok Park Hae-Jin

Uzay gemisiyle bir araştırma amacıyla dünyaya gelen uzaylı Do min-Joon  malesef ki gezegenine geri dönememiştir. Joseon Hanedanlığından bu yana dünyada yaşamaktadır ve fazlasıyla zengin olmuştur.Doğa üstü yeteneklere ve özelliklere sahip Do Min-Joon adlı bu uzaylının hayatı ve güzel aşkı anlatılıyor. Do Min-Joon çok bilgili olduğu için  insanlara genelde ukala davranan alaycı yaklaşan biri ama 400 yıl sonra, bir aktris olan Chun Song Yi’ye aşık olacaktır.

 5.KİLL ME,HEAL ME

Dizi Bölüm Sayısı:20

Yıl:2014-15

Oyuncular:

     

Hwang Jung-Eum            Ji Sung                 Park Seo-Joon               Kim Yoo-Ri
Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu rahatsızlığı olan Cha Do Hyun aynı zamanda bir milyarder.Dizimiz Psikiatristliğinin ilk yılında olan ve onu herkesten gizli tedavi etmeye çalışan ye Oh Ri Jin (Hwang Jung-Eum) arasında geçen bir romantik komedi. Çocukluk döneminde yaşadığı ve kendisi için travmatik olan bir olaydan sonra , Cha Do Hyun hafıza kayıpları yaşamaktadır ve kişiliği zamanla yedi farklı kimliğe bölünmüştür.Oh Ri Jin ise onu tedavi etmeye çalışır.Bakalım bu 7 tane kişiliği olan adamı tedavi edebilcek mi?

6.DESCENDANTS OF THE SUN

Bölüm Sayısı: 16
Yıl: 2015 – 2016
Oyuncular:

    

   Song Joong-Ki          Song Hye-Kyo               Jin Goo
Dizimizin bir kısmı Yunanistan da çekilmiştir ve inanılmaz maliyet harcanmıştır.Reyting rekorları kıran bu güzel dizi  2016 Seul Uluslararası Drama Ödüllerinde Mükemmel Kore Dizi Ödülü ile birlikte daha bir çok ödül almıştır.Konusuna gelince,Birleşmiş Milletlerde barış  gücünde görevli  asker-Yüzbaşı Yoo Shi-Jin (Song Joong-Ki) ile doktor Kang Mo-Yeon (Song Hye-Kyo) arasındaki güzel aşk hikayesini anlatır.

7.OH MY VENÜS

Yıl: 2015
Bölüm Sayısı: 16
Oyuncular:

  

       So Ji-Sub             Kang Joo-Eun
Dizi,fazla kilosu ile sıkıntı yaşayan ve de ilk aşkını takıntı yapmış Kang Joo-Eun (Shin Min-A) ile çocukluğundan kalma bir takım  yaralarından ve rahatsızlıklarından  dolayı zor zamanlar geçiren süper kişisel antrenör bir nevi yaşam koçu Kim Young-Ho (So Ji-Sub)  arasında geçen romantik ilişkiyi anlatmaktadır. So Ji-Sub dizisi  ise mutlaka izlenmelidir dediğinizi duyar gibiyiz.O zaman FİGHTİNG !!!

8.A GENTLEMAN’S DİGNİTY

Yıl:2012
Bölüm Sayısı: 20
Oyuncular:

 

  Jang Dong-Gun            Kim Ha-Neul
40 lı yaşlarına gelmiş,bir çok insanın sahip olamadığı dostluklara sahip 4 arkadaş ve yine aşkları,hayatları anlatılıyor.Ama ağırlı olarak konumuz  bir lisede öğretmenlik yapan ve aynı zamanda amatör maçlarda da beyzbol hakemliği yapan  Song Yi-Soo’nun (Kim Ha-Neul) ve başarılı ama ukala mimarımız Kim Do-Jin (Jang Dong-Gun) arasındaki tatlı atışmalarla dolu ilişkilerini anlatmakta.

9.SECRET GARDEN

Yıl:2010-2011
Bölüm Sayısı: 20
Oyuncular:

       Ha Ji-Won                   Hyun Bin
Artık klasikleşmiş olan bu güzel Kore dizimiz bir çok kişinin listesindedir mutlaka.Konusu; Dublörlük yapan Gil Ra-Im (Ha Ji-Won) ve lüks bir alışveriş merkezi CEO’su Kim Joo-Won (Hyun Bin) arasındaki  aşk hikayesini anlatmaktadır.Fantastik bir dizidir.Ceo’muzun bir de yakışıklı kuzeni Oska vardır.Oska bir yanlış anlaşılma sonucu onların tanışmasını sağlamıştır.Sonrasında sürekli karşılaşan bu ikiliden,Kim Joo-Won un bu karşılaşmalar aklına yatmamıştır ve Gil Ra-ım’i takip etmiştir.Yanlışlıkla ve yine bir tesadüfle içtikleri iksir yüzünden ruhları karışmıştır ve birbirlerinin yerine geçmişlerdir.Bedenleri de yer değiştiren çift bize çarpıcı bir dizi izleme imkanı sunmaktadır.İzlenmesi gereken bir klasiktir.Bu güzel dizinin kitabı da bulunmakta ve ülkemizde de satılmaktadır.

10.YOU ARE BEATİFUL

Bölüm Sayısı: 16
 Yıl: 2009
Oyuncular:

   

   Jang Keun-Suk       Jung Yong-Hwa          Park Shin-Hye             Lee Hong-Ki
Evet ekibimizdeki kişilerin Kore dizileriyle tanışmasına vesile olmuş efsane dizi.Bunlarda ne Güney Kore ne hoşmuş,tiplere bak nidalarıyla izlediğimiz ve aaa dilleri kulağa çok değişik geliyor diye devam ettiğimiz ve o dile artık çoooook fazla aşina olduğumuz,bizi alıp bambaşka güzelliklerle tanıştıran muhteşem dizi.Yinekonusuna gelecek olursak, iki kardeş yetimhanede büyümüştür bunlardan başroldeki genç kız  Ko Mi-Nyeo  (Park Shin-Hye) dir ve onun ikiz kardeşi Ko Mi-Nam ın tanınmış müzisyen olmak gibi hayalleri vardır. Ko Mi-Nyeo  ise rahibe olmak istemektedir bu nedenle rahibe yurdunda yaşamaya başlar.Ko Mi-Nam, “A.N Entertainment”ın “A.N.JELL” grubu için düzenlediği şarkıcı-vokal seçmelerine katılır ve seçmeleri kazanır. Ama  aksilik bu ya Mi-Nam bir kaza geçirir ve tedavi olmak için Abd’ye gitmek zorunda kalır. Mi-Nam’ın menajeri olan Ma Hoon-Yi (Kim In-Kwon) Ko Mi-Nyeo’yu erkek kardeşinin yerine geçerek gruba katılması için zorlar. Mi-Nyeo ilk başlarda bu teklife sıcak bakmasa da ünlenip annesini bulma fırsatını kullanmak ister ve teklifi kabul  eder.Bunun üzerine erkek kardeşinin kılığına girerek aralarında Hwang Tae-Kyung (Jang Keun-Suk), Jeremy (Lee Hong-Ki) ve Kang Shin-Woo (Jung Yong-Hwa) bulunduğu “A.N.JELL” grubuna katılır.

1 Comment
  1. Listede “Legend Of The Blue Sea” yok
    Bu dizilerden çok daha güzel bi dizi o

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general