En Faydalı 8 Hayvan

8-Güvercinler

Güvercinlerden insanlar,özellikle geçmiş zamanda çok faydalar gördüler.Posta güvercinleri,tarihteki savaşların bile gidişatı değiştirmiştir.Aşırı sadakat duygularından dolayı iletişim aracı haline gelmişlerdir.

7-Tavuklar

Tavuklar, insanlara, oldukça yoksul bölgelerde bile bir besin kaynağı sağlarlar. Yumurta verirler ve  çok dayanıklıdırlar.Gezegendeki en yaygın kuşturlar ve çok çeşitli koşullarda hayatta kalabilmektedirler.

6-Deniz Canlıları

Deniz sıcaklıklarını, okyanusların tuzluluk derecelerini ve diğer verileri anlayabilmek için insanlar deniz canlılarından çok yararlanmışlardır. Deniz aslanı ve benzer deniz canlıları bilim adamları tarafından kullanılmaktadır. Araştırmacılar, küçük sensörleri canlıların üzerine yerleştirirler ve daha sonra bu bilgileri yüzeydeki bilgisayarlara aktarırlar.Bilgi toplamak için denizaltılardan ve başka maliyetli araçlara göre tabi ki çok ekonomiktirler.Ayrıca deniz aslanları  ABD Donanması tarafından görevlendirilen deniz aslanları,denize sokulan mayınları ve patlayıcıları bulmak için eğitim görüyorlar.

5-Sıçanlar

Afrika’da kahraman sıçanlar olarak bilinen dev sıçanlar akıllı ve nispeten büyük kemirgenlerdir. Onlar,mayın taramak için eğitiliyorlar. Hayvanlar kara mayınlarına yol açacak kadar hafif olduğundan, plan şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. Eğitmenler oldukça fazla sıçanı eğitiyorlar.

4-Atlar

Atlar uzun yıllar insanoğlunun en iyi ulaşım aracıydı. Tarla sürme ve ağaç kesme ve temizleme gibi ağır görevlere yardımcı olmak için de yararlanılırdı. At yarışları da uzun zamandır popüler bir eğlenceydi.

3-İnek,keçi,koyun

Etlerinden yararlanılan bu hayvanlar yüzyıllardır insanların besin kaynağı olmuştur.Kemer,çanta ayakkabı gibi aksesuar ve giyeceklerin yapımında derilerinden faydalanılır.Bu açılardan insanlara yararları olmuştur.İnek ve keçilerden süt ürünleri temin ediliyor. Süt ineği her gün büyük miktarlarda süt üretmek üzere yetiştiriliyor ve bu pastörize süt, yoğurt, peynir, dondurma şeklinde evlerimize giriyor.

2-Köpekler

Köpekler insanın en iyi arkadaşıdır. Sadık ve sevecen bir evcil hayvan olup, kişiyle bağ oluştuktan ölüme kadar sahiplerine olan bağlılıklarını göstermeye kararlıdırlar. Kim daha fazlasını isteyebilir?Bekçi köpekleri var, nerede olursa olsun gizlice kaçakları bulan ve polis için hızlı kaçan suçluları yakalamaya yardımcı olan köpekler var, Hem de görme engelli  insanlara özgürlükleri için çok gerekli bir önlemleri de sağlayabiliyorlar.

1-Arılar

Düşmanı olan kimyasalların kullanımı nedeniyle dünyadaki arı nüfusu düşüşe geçti ve bilim adamları bu durum yüzünden endişeli. Bal,gıda ürünlerimizin en büyük şampiyonu.

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general