Dünyanın En Zengin 10 Modacısı-En İyi Modacılar

Dünyanın En Zengin 10 Modacısı

10.Tory Burch

Zengin bir ailenin kızı olduğu için şöhrete doğru yolculuğu diğerlerine oranla daha kolay olmuştur. Pensilvanya’da okudu ve New York’ta Polo Ralph Lauren ve Vera Wang’da çalıştı.2004’te kendi markasını kurdu.Oprah’ın programında alkışlaması büyümesine yardımcı olsa da, başarısı tesadüf değildi.Çok çalışkan biri ve kaliteli ürünler sunuyor.Bu başarısı onu Forbes en güçlü kadınlar arasında 79. sıraya almış.

9.Michael Kors

Michael Kors,1993 yılında iflas etti. Ne yazık ki, çoğumuzun hayatında kabul edemediğimiz inişler ve çıkışlar var. Michael Kors, 10 yaşındayken elbiseler satmaya başladı ve 18 yaşında moda okulu’na kaydoldu. Ancak okulu da bıraktı ve çalışmaya başladı. 57. Cadde’nin karşısındaki küçük mağazayla devam etti. İflasına rağmen geri döndü ve bu sefer başardı.Şu anda kendisi net değeri 1 milyar doları bulan,dünyanın birkaç milyarder tasarımcısından biri.

8.Sara Blakely

29 yaşındayken kapı kapı dolaşarak faks makineleri sattı. Ancak o,giydiği külotlu çoraplardan hoşlanmadığı için yeniden tasarlamaya karar verdi. Buradan yola çıktı derken en başarılı tasarımcılardan ve en zengin kadın tasarımcılardan biri olmayı başardı. Korseler üretti.Serveti 1 milyar dolardır.

7.Aerin Lauder

Aerin Lauder, dedesi tarafından kurulan ünlü Estee Lauder markasının mirasçıdır, ancak o miras almak ve ardından bir yönetim kurulu üyesi gibi çalışmakla yetinmedi. Pensilvanya Üniversitesi’ne girdi ve iletişim okudu hemen akabinde Aerin adlı kendi markasını kurdu. Parfüm, mücevher, aksesuar, kıyafet ve makyaj malzemeleri tasarladı. Aerin Lauder aynı zamanda Estee Lauder’daki şirketin stil ve görüntü yönetmenliğini yapıyor. Onun servetinin değeri 1.3 milyar Dolar…

6. Stefano Gabbana

Adından da anlaşılacağı üzere Stefano, dünyaca ünlü ve çok beğeni toplayan Dolce ve Gabbana ortaklığının yarısına sahip.Şirketin diğer yarısı Domenico Dolce’ye aittir. 1985’te ilk koleksiyonunu sergilediler.Başarılarının büyük kısmını,birlikte çalıştıkları Madonna’ya borçlulardır.Madonna onların gösterişli tasarımları,büyüleyici bir şekilde taşıdı.Gabbana’nın net serveti tam olarak 1.6 milyar dolar.

5. Domenico Dolce

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Dolce, dünyaca ünlü ve çok beğeni toplayan Dolce ve Gabbana ortaklığının ikinci yarısına sahiptir. O moda okuluna kayıt oldu fakat bitiremedi.İtalya’nın Milano şehrinde Stefano Gabbana ile tanıştı ve onunla birlikte tasarım asistanı olarak çalıştı. Bir ortaklık kurdular ve o zamandan beri beraber çalışıyorlar. Tasarım evi Madonna gibi ünlüler için kıyafetler hazırlarken aynı zamanda Romeo Juliet filmi için de kostüm tasarladı.Dolce’nin net serveti 1,6 milyar dolar.

4.Renzo Rosso

Rosso Veneto, İtalyan modacıdır. Onun markasının adı; Diesel dediğimizde bir çoğumuz üstteki resme tekrar bakacağız.Bugün Rosso’nun markası jeanden çok daha fazlası,koleksiyonları çok seviliyor.Onun serveti 3.1 Milyar Dolardır.

3.Miuccia Prada

Adına ve soyadına dikkatli bakarsanız iki markayı bir arada görebilirsiniz.Evet,Mario Prada’nın en küçük torunu olan Miuccia Prada 1978 yılında şirketi devraldı.Tasarımlarda avant-garde sevenlere hitap eden Miu Miu isimli kendi markasını büyük başarıyla kurdu. Onun net serveti 4.2 milyar dolar.

2.Ralph Lauren

Ralph Lauren bir kravat şirketi için bir satış elemanı olarak çalışıyordu. Lauren, genç yaşından beri milyoner olmayı hayal etti ve 6,9 ​​milyar dolar olan servetini çok çalışarak elde etti. Donald Trump’in Başkanlık açılışı vesilesiyle First Lady Melania Trump için bir elbise hazırladı. Avrupa tarzı tasarımı olan Lauren’in, ilk büyük müşterisi Neiman Marcus’tur.

1. Giorgio Armani

1975’te kurulan Armani, moda sektörünün devi. İtalyan Giorgio Armani, tıp fakültesi öğrencisiydi.3 yıl okuduktan sonra,okulu bıraktı ve ordu için hizmet etmeye başladı.Ordan da ayrılarak Milanoda bir mağazada satış elemanı olarak çalıştı. Armani kendi mağazasını kurmadan önce Nino Cerruti için çalıştı. Endüstrinin en altından başlayarak çalışması ona 8.5 milyar dolarlık moda imparatorluğu kurması için mutlaka faydalı olmuştur. Armani’nin kişisel serveti 7.5 milyar dolardır.

Moda devlerinin bir çoğu sıfırdan başladı.Bugünkü konumlarına ulaşmak için çok çalıştıkları anlaşılıyor.. Hiç şüphe yok ki baştan bir marka oluşturmak zor olsa da imkansız değil! Yıllar sonra bu sayfalarda sizi de konuşuyor olabiliriz.

 

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general