Dünyanın En İyi 20 Havayolu Şirketi (2017 yılı)

 Dünyanın En İyi 20 Havayolu Şirketi (2017 yılı)

Önde gelen havacılık web sitesi Skytrax 2017 yılı için, 325 havayolu şiketini kapsayan bir anket yaptı.Koltuk konforundan hizmet kalitesine kadar 49 parametre ile gerçekleştirdiği bu ankette 19.87 milyon yolcunun oyu bulunuyor.

Hiçbir ABD havayolunun ilk 30’a giremediğini de belirtelim.

Skytrax anketinin sonuçlarına göre Dünyanın en iyi 20 havayolunu burada bulabilirsiniz.

20. Asiana

Bir Önceki Sıra:16

 Güney Kore’nin Asiana Havayolları’nın beğenilme sebebi, kabin ekibinin nezaketi ve tecrübesi, temizliği ve ekonomi sınıfı kullanımı rahatlığı. Asiana’da modern Airbus ve Boing jetlerinin bir filosunu kullanılıyor.

19.Air New Zealand

Bir Önceki Sıra:17

Yeni Zelanda’lı  bu şirket neden beğeniliyor, endüstrinin en iyi uzun mesafe taşıyıcısı olarak görülüyor.Özellikle ekonomi sınıfının çok sevildiği görülüyor.

18.Air France

Bir Önceki Sıra:14

 Son birkaç yıldır, Fransız taşıyıcı finansal sorunlarla karşı karşıya olsa da  yeni suitler ve yeni sunumlar ekleyerek gelişimini durdurmadı.

17.Austrian Airlines

Bir Önceki Sıra:19

Ekonomi sınıfı, Star Alliance üyeliği ve etkili hizmetin yanı sıra, yemek ve eğlence seçeneklerinden dolayı yüksek notlar aldı.

2017’de Lufthansa Havayollarına ait olan taşıyıcı, Avrupa’da En İyi Havayolu Personel Servisi ödülünü bir kez daha evine götürdü.Uçak filosu Viyana’dan havalanıyor.

16. Japan Airlines

Bir Önceki Sıra:21

Japonya’nın bayrak taşıyıcısı, dünyadaki en saygın havayollarından bir tanesi. Skytrax’daki servis,yer personeli ve konforundan dolayı oy kullanmışlar.

Japonya’nın 2. en büyük havayolu olan Japan Airlines,

2017 yılı için En İyi Ekonomi Sınıfı Havayolu Koltuğu ödülünü elinde bulunduruyor.

15. Qantas

Bir Önceki Sıra:9

2017 yılı için Qantas, Dünyanın En İyi Premium Ekonomi Sınıfı ve En İyi Premium Ekonomi Sınıfı Havayolu Koltuğu ödüllerini aldı. Özellikle Virgin Avustralya’dan gelen güçlü rekabete rağmen Qantas geçtiğimiz birkaç yıl içindebaya canlandı. Havayolu, başarılı müşteri hizmetleri ve uçak içi eğlencesinden dolayı övgü alıyor.

14.Swiss International Air Lines

Bir Önceki Sıra:15

Lufthansa kurumsal ailenin bir üyesi olan taşıyıcı 2002’de kapanmış olan İsviçre Swissair’in kalıntılarından ortaya çıktı.Basel merkezli taşıyıcı,Bombardier C-Serisi uçakları kullanıyor.Sevilmesinin nedeni ise güler yüzlü kabin ekibi ile çeşitli yiyecek ve özellikle değişik içecek ikramları.Tabi İsviçre çikolatası ikramları da her zaman mevcut.

13.Virgin Australia

Bir Önceki Sıra:18

2017’de Virgin Australia, Avustralya / Pasifik’teki En İyi Havayolu ödülünü kazandı.

Milyarder Richard Branson’a ait olan Virgin Australia, 2000 yılındaki kurulmuş.Havayolu şirketinin uzun menzilli Boeing 777 ve Airbus A330 jetlerinde, en yeni teknoloji ürünü 9 inçlik dokunmatik ekran eğlence sistemi  bulunuyor.

12. Türk Hava Yolları

Bir Önceki Sıra:7

Ülkemizin bayrak taşıcısı Türk Hava Yolları,Dünya üzerindeki 100’den fazla ülkeye ve 200’ün üzerinde şehre uçmayı başarıyor.

Yüksek kaliteli servisi ve ürün sunumları açısında çok sevilen Türk Hava Yolları, Star Alliance üyesidir ve bu yıl Lufthansa’ya ünvanı kaptırsada  altı yıl üst üste Avrupa’nın En İyi Havayolu şirketi Skytrax ödülünü kazanmıştır.

THY, En İyi Business Sınıfı Havayolu Lounge, Güney Avrupa’daki En İyi Havayolu, En İyi Business Sınıfı  Uçak İkramı ve En İyi Business Sınıfı Yemek Salonu ödüllerine layık görülmüştür.

11.Thai Airways

Bir Önceki Sıra:13

Tayland’ın bayrak taşıyıcısı için Skytrax’da çalışanların samimi tavrı ve nefis yemek seçenekleri yer aldı.2017’de Thai Airways, Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı, Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı Onboard Catering’i ve Dünyanın En İyi Havayolu Spa İmkanları ödüllerini kazandı.Özellikle ekonomi sınıfı koltuklarının kalitesi ankette yüksek seviyelerdeydi.

10.Garuda Endonezya

Bir Önceki Sıra:11

Endonezya’lı havayolunun rahat koltuklarının olduğu ve Güneydoğu Asya mutfağını iyi sunduğu ankette yer aldı

2017’de Garuda’nın uçuş görevlileri, üst üste ikinci kez Dünyanın En İyi Kabin Ekibi ödülünü evlerine götürdü.

9. Hainan Havayolları

Bir Önceki Sıra:12

Üç kısa yıl içinde, Çinli bu havayolu 22. sıradan en iyi 10’a yükseldi. 160’dan fazla Boeing ve Airbus jet filosuyla Hainan, Asya, Avrupa ve Avustralya’da çok çabuk genişledi ve ilerleme kaydetti.

Skytrax’da, havayolunun özenli hizmet ve kaliteli business sınıfı hizmeti verdiği yer aldı.

8. Etihad Havayolları

Bir Önceki Sıra:6

Birleşik Arap Emirlikleri’nin havayolu olan Abu Dhabi’li taşıcının, Airbus ve Boeing filosu yaklaşık 100 destinasyona seyahat ediyor. Havayolu,birinci sınıf ve business sınıfındaki süitleriyle ünlüdür.

7. Lufthansa

Bir Önceki Sıra:10

Alman ulusal havayolu, Avrupa’nın en iyi havayolu ödülü ve En İyi Birinci Sınıf Havayolu Lounge Yemekleri ödülünü kazandı.

Müşteriler, Lufthansa’ya olağanüstü hizmet ve kaliteli ürünler sunması nedeniyle övgüde bulundu.

6.EVA Air

Bir Önceki Sıra:8

Tayvan havayoları şirketi olan EVA Air 1989 yılında kuruldu. eva Havayolu, “premium economi” kabinine öncülük etti.

EVA, ayrıca, Dünyanın En İyi Havayolu Kabin Temizliği ve En Rahat Business Sınıfı ödülünü aldı.

5.Cathay Pacific Airways

Bir Önceki Sıra:4

Hong Kong merkezli havayoluna Skytrax yorumcuları,koltuk konforu,hizmet kalitesi ve uçuş içi eğlence için yüksek puanlar verdi.

4.Emirates

Bir Önceki Sıra:1

Dubai merkezli Emirates,dünyanın en büyük Airbus A380 superjumbos filosuna ve Boeing 777 geniş gövdeli jetlerine sahjiptir.

Uçaklarındaki en son teknolojiye sahip eğlence sistemi bulunur. İsteğe bağlı olarak video ve müzik alternatifleri sunar.

3.All Nippon Airways (ANA)

Bir Önceki Sıra:5

ANA, Japonya’nın en büyük uluslararası havayoludur. ANA, temizlik, servis ve güvenlik açısından Skytrax yorumcularından beğeni aldı.

ANA, aynı zamanda Asya’da En İyi Havayolu Personel Hizmetini aldı.

2. Singapur Havayolları

Bir Önceki Sıra:3

Singapur’un uçuş ekibinin müşterilere aşırı saygı göstermeleri için eğitildiği biliniyor.Kalkıştan önce sunulan bol miktarda eğlence seçenekleri hatta sıcak havlu ekonomi sınıfının avantajlarından. Serviside çok fazla beğenilen Singapur Havayolları,Skytrax tarafından beş yıl üst üste dünyanın En İyi Havayolu olarak seçilmiştir.Bu sene  Asya’daki En İyi Havayolu, Asya’daki En İyi Premium Ekonomi Catering ödüllerini evine götürdü.

1. Katar Havayolları

Bir Önceki Sıra:2

 Geçtiğimiz yıl ikinci sıraya gerileyen Qatar Airways, 2017 yılında yine birincilik koltuğunu geri aldı.

Havayolu, 150’den fazla ülkeye uçmaktadır, Boeing 787 Dreamliner ve Airbus A350 uçaklarına sahiptir.Konforu,eğlencesi,koltuk rahatlığı,hizmet kalitesi açısından çok fazla övgü almaktadır.Doha merkezlidir.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general