Dünyanın En Büyük Böcekleri

1-Titan

Amazon yağmur ormanlarında birçok büyük böcek bulunuyor. Titan böceği, dünyadaki en büyük böceklerdendir.Amazon yağmur ormanlarındaki en büyük böcektir…Boyları 6 inç kadardır,6.6 ‘ya kadar da uzayabilir.Maceracı turistlerin çok ilgisini çeken bu böcek yüzünden o bölgedeki broşürlerin kapak fotoğraflarını bu  böceğin resimleri süslüyor.

2-Goliath

Goliath Beetle, erkekler için, 13,9 cm yani (4,3 inç) uzunluğa ulaşabilirken, dişileri biraz daha küçüktür.Afrika’da bulunan bu böcek tropikal bölge böceğidir.Bu böceklerin 300 milyon yıldır dünyada olduğu bilinmektedir.

3-Dev Sopa Böcekleri

Dişileri genellikle erkeklerden daha büyüktür.Yaklaşık 55 cm uzunluğa ulaştıkları bilinmektedir.Ancak bu hayvanlar zararsızdır,bazıları evcil hayvan olarak bile beslemektedir.Bir sıçramalarında 2 fit yüksekliğe kadar çıkabilmektedirler.

4-Weta

Yeni Zelanda’ya özgü olan bu böceklerin en büyükleri  70 gram ağırlığa sahip olabilirler ve bu da onları dünyanın en ağır böcekleri haline getirir . 12-13 cm uzunluğundadırlar.

Bu böceğin adı “Çirkin Şeylerin Tanrısı ” anlamına gelen ”wetapunga” kelimesinden gelmektedir.Bunlar yalnızca adalarda bulunurlar.

5-Goliath Bird Böceği

Tarantula ailesine ait bu böcek,insanlar için zararsızdır.Ancak yavru kuşlar,kurbağa,küçük yılan,kertenkele ve benzeri hayvanlar için pek de zararsız olduğunu söyleyemeyiz.

6-Atlas Güvesi

9-Gübre Böceği

Bu hayvanların en büyük özelliği aşırı güçlü olmaları.Kendilerinden 1.140 kat fazla ağırlığı taşıyabilirler.

10-Magicicada

Yetişkinlerin ortalama uzunluğu yaklaşık 3.3 cm’dir. Kuzey Amerika’nın doğu bölgelerine özgü bir hayvandır.Genelde, yaprak döken ağaçların köklerindeki kalsiyumla beslenirler.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general