Hızlı Kilo Verme İpuçları

1-Öğünlerinizi 3 kaşık azaltın;

Eğer yemeklerinizi biraz olsun azaltırsanız,farkında olmadan 100 kaloriye kadar kalori alımınızı azaltabilirsiniz.Nasıl zayıflayamıyorum dediğiniz dönemlerde bunu da mutlaka deneyin.Her öğününüzde normalde yediğinizden 3 kaşık,3 ısırık veya 3 çatal az tüketmeye gayret edin.

2-Kendinizi Aç Hissettiğinizde Nane Yaprağı,elma yada Muz koklayın

 

İlginç gelebilir ama işe yarıyor.Bir teoriye göre gıdayı koklamak,onu yemiş hissi yaratıyor.

3-Mavi Rengine Bakın

Mavi renk iştah kaçırır,bu nedenle lokantaların mavi renge boyanması uygun olmaz.Ama mavi renkli tabaklar sizin için süper olacaktır.Masanıza da mavi bir örtü  örtebilirsiniz.

4-Asansör Yerine Merdiven Kullanın

Merdivenlerden inip çıkarken günde en az 10 dakika harcayın.

5-Günde 30 Dakika Değil 45 Dakika Yürüyün.

Duke Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, günde 30 dakika yürümenin kilonuzu korumanıza yardımcı olduğu ama 45 dakikalık yürüyüşün kilo vermeye ve yağları yakmaya yardımcı olduğu açıklanmıştır.

6-Yavaş Yemek Yiyin.

Yeterince yavaş yemek yerseniz, beyniniz artık doyduğunu size iletebilecektir.Çok hızlı yemek yediğinizde,beynin doydun sinyali gelene kadar,siz yemeği bitirmiş oluyorsunuz.

7-Yemeğinizi Evde Yemeğe Çalışın.

Artık restoranlar ve lokantalar büyük tabaklarla sunumlar hazırlıyorlar.Evde kendi yemeğinizi kendiniz yapıp yediğinizde kalori alımınız büyük olasılıkla daha düşük olacaktır.

8-Günün 2 Saattinde Bir 5 dakika Yürüyün.

Gün boyu masa başında çalışıyorsanız veya pek hareket etmiyorsanız,2 saatte bir 5’er dakikalık yürüyüşler yapın.Günün sonuna kadar 20 dakikalık bir yürüyüş yapmış olacak ve hiç hareket etmemekten bir anda 20 dakika karlı duruma geçeceksiniz.

9-Hazır Yiyecekler Satın Almayın.

Paketli gıda almaktansa birkaç tane meyve almak daha mantıklıdır.Paketli ürünler genelde mısır şurubu,fruktoz ve şeker içerir.Özellikle katçap,mayonez gibi yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durun.

10-Kilo Vermeye Başladıktan Sonra Kıyafetlerinizi Yok Edin.

Kendiniziiyi hissettiğiniz kıyafetler alın ki,motivasyonunuz daha da artsın.Vücudunuzun en sevdiğiniz kısmını ön plana çıkaran giysiler tercih edebilirsiniz.

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Logo
Enable registration in settings - general